Один з найактивніших прихильників президента США Дональда Трампа, сенатор-республіканець Ліндсі Грем, вніс до Сенату резолюцію із засудженням імпічменту президента Дональда Трампа, який ініціювали в Палаті представників, повідомив політик у себе в Twitter.
Resolution Condemning House of Representatives' Closed Door Impeachment Processhttps://t.co/rvyxNVLuT5
- Lindsey Graham (@LindseyGrahamSC) October 24, 2019
Резолюція закликає Палату представників проголосувати за початок офіційного розслідування і надати Трампу "конституційні гарантії". Його ініціативу вже підтримали 39 сенаторів від Республіканської партії.
В документі наголошується, що Палата представників порушення всіх прецедентів та традицій" процедури імпічменту відмовляє Трампу в "принципах справедливості", право на які має кожен громадянин США.
Грем закликає наділити представників Республіканської партії рівними з демократами повноваженнями викликати свідків.
Раніше глава Білого дому і його союзники по Республіканській партії розкритикували демократів у Палаті представників за те, що вони проводять розслідування імпічменту без офіційного голосування, тобто не за законом.
У відповідь на ці доводи, спікер Палати представників Ненсі Пелосі стверджує, що правила не вимагають голосування.
Сенатор-республіканець додав, що Трамп повинен отримати ті ж права, що і будь-американець".
Раніше Грем заявив, що він підтримує процедуру імпічменту глави Сполучених Штатів. За словами чиновника, він буде згоден з висновками розслідування в рамках імпічменту Трампа тільки тоді, коли побачить реальні докази порушення закону.
18 жовтня, Посол США в Європейському Союзі Гордон Сондленд на закритих слуханнях Палати представників у справі про імпічмент президента Дональда Трампа заявив, що розчарований політикою президента Дональда Трампа, зазначивши, що Білий дім дійсно намагався чинити тиск на Україну.
Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.
Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.
25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.
Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.
Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.
3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.
Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".