Представники Трампа хотіли замінити керівництво "Нафтогазу" – The Associated Press

Поділитися
Представники Трампа хотіли замінити керівництво © business-tv.com.ua
Міністр енергетики США Рік Перрі хотів ввести в раду директорів компанії кількох американців. В результаті на зустрічі домовилися, що новий спостережна рада НАК "Нафтогаз України" оберуть шляхом консультацій з МВФ, США і Євросоюзом.

Навесні 2018 року, кілька американських бізнесменів і чиновників, пов'язаних з президентом США Дональдом Трампом та його особистим юристом Руді Джуліані, намагалися домогтися зміни керівництва української газової компанії НАК "Нафтогаз". Зацікавлені особи рекламували зв'язки з американським президентом, намагаючись встановити нове керівництво на чолі найбільшої державної компанії України, повідомляє The Associated Press, посилаючись на свої джерела.

"Зацікавленими" джерело видання називав трьох клієнтів особистого адвоката Трампа Руді Джуліані – Ігоря Фрумана, Лева Парнасу, а також Гаррі Сарджанта III.

Згідно з інформацією, ще на початку березня Фруман, Парнас і Сарджант просували ідею зміни Андрія Коболєва на посаді голови правління НАК "Нафтогаз" на Андрія Фаворова, менеджера газової компанії. Для досягнення мети вони рекламували свої зв'язки з Джуліані і Трампом. При цьому, лобіюванням інтересів американців займався сам Джуліані.

Дана ситуація показує, як ті, хто пов'язаний з Трампом і його адміністрацією, займалися комерційними угодами в Україні, які виходили далеко за рамки особистих політичних інтересів президента. Це також піднімає питання про те, змішували союзники Трампа бізнес і політику так само, як республіканці закликали до розслідування справи Байдена і його сина Хантера, який п'ять років служив у раді іншої української енергетичної компанії, Burisma.

Відповідно до джерела, така мета була поставлена виключно заради отримання прибутку. Нібито представники республіканців говорили про наявні зв'язки з Трампом і обіцяли направити вигідні контракти "Нафтогазу" тим американським компаніям, які безпосередньо контрольовані Трампом або його союзниками.

У статті сказано, що коли згадувалося про вплив міністра енергетики Ріка Перрі на президента Трампа і його прохання поговорити з Президентом України Володимиром Зеленським щодо "якийсь газової компанії", то мова йшла про "Нафтогазі". За словами джерела, Перрі хотів налагодити минулі зв'язку з "Нафтогазом" при новому главі держави. Нібито главою "Нафтогазу" хотіли зробити когось із соратників Перрі.

На даний момент немає підтверджень того, що саме Джуліані грав якусь роль у спробах домовитися про зміну керівника "Нафтогазу", а також до кінця незрозуміло – яка його роль у цьому процесі.

У відповідь на таку заяву прес-секретар Перрі заявила, що політик не просував чиїсь особисті інтереси, а його розмови з керівництвом українського "Нафтогазу" були не більш ніж частиною зусиль щодо реформування енергетичного сектору країни і створення середовища, в якій західні компанії могли б вести бізнес.

Як йдеться в статті, керувати "Нафтогазом" міг хто-то з українців, що переїхала у Флориду, – Лев Парнас або Ігор Фруман, або ж нафтовий магнат з Флориди по імені Гаррі Сарджант III.

Джерело стверджує, що Парнас і Фруман не збиралися одноосібно керувати "Нафтогазом", але намагалися домогтися звільнення Андрія Коболєва, щоб на його місце прийшов Андрій Фаворов. Він був на конференції з питань енергетики в Техасі, де нібито і отримав пропозицію зайняти місце Коболєва. Для початку його просили лобіювати інтереси у проекті щодо експорту 100 танкерів скрапленого газу з України в США. Але Фаворов нібито був шокований такою пропозицію і відмовився, а після цього розповів про те, що трапилося кільком впливовим бізнесменам і чиновникам.

Ще у травні, на закритій зустрічі з Зеленським Перрі переконав президента України звільнити членів консультативної ради "Нафтогазу". Присутні на цьому зібранні покинули його з враженням, що міністр енергетики США хотів замінити американського представника Амоса Хохштейна, колишнього дипломата і енергетичного представника, який працював в адміністрації Обами, на кого-то "авторитетного в республіканських колах". Пізніше, під час другої зустрічі з новообраним президентом, Перрі дав зрозуміти, що Трамп зацікавлений у зміні керівництва "Нафтогазу".

Цей факт підтверджує фото, зроблене в той день. На знімку можна розглянути екс-спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера і посла США в ЄС Гордона Сондленда.

Отже, вони знали про такі кроки Перрі в Україні. Джерело видання, заявив, що не очікував таких дій від американської сторони, оскільки завжди вважав "США країною високої етики і моралі".

За підсумками зустрічі, вони домовилися, що новий наглядова рада буде обраний Кабінетом президента України в консультації з міжнародними організаціями, в тому числі з Міжнародним валютним фондом, США і Європейським союзом, а також це повинно бути схвалено українським Кабінетом міністрів.

Один з присутніх підкреслив, що на зустрічі Перрі не захищав інтереси певного бізнесмена з США, але більше говорив про контроль за газовою галуззю в Україні "з метою уникнення корупційних ризиків".

Прес-секретар Міністерства енергетики США Шейлін Хайнс заявила, що Перрі постійно закликав до модернізації українського бізнесу та енергетичного сектора, прагнучи створити умови, які будуть стимулювати західні компанії вести там бізнес. Хайнс також сказала, що український уряд запросило рекомендації США для консультування країни з питань енергетики, і американський міністр надав ці рекомендації. Вона підтвердила, що Майкл Блейзер був у цьому списку.

Варто відзначити, що як колишній губернатор Техасу, Перрі завжди мав тісні зв'язки з нафтогазовою галуззю. У 2009 році він призначив Блейзера на дворічний термін у раді державного фонду технологій. Відповідно до звітів, у наступному році Блейзер пожертвував 20 тисяч доларів на переобрання Перрі.

На даний момент, Офіс Зеленського відмовився коментувати дану ситуацію.

У той же час Перрі сказав, що "Бог свідок" того, що він ніколи не обговорював Байдена або його сина на зустрічах з офіційними особами України або США, включаючи Трампа або Джуліані.

"Це був дуже інтенсивний, дуже цілеспрямований поштовх, щоб змусити українську сторону позбутися корупції. Я не можу сумлінно сказати американської компанії піти і інвестувати в Україну, вкладати гроші, якщо там корупція триває", – заявив Перрі.

Він підтвердив, що дійсно розмовляв з Джуліані по телефону, але прес-секретар міністра енергетики відмовилася повідомити, коли був цей дзвінок і обговорювали питання "Нафтогазу".

26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президент США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени протягом 10 годин в закритому режимі допитували Курта Волкера – колишнього спецпредставника Держдепартаменту США по Україні.

Докладніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом і їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Стажер
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі