У Молдові стурбовані можливим російським вторгненням, оскільки кремлівські війська готуються посилити атаки на сході та півдні України, поблизу кордону з цією державою. Прем'єр-міністр країни Наталія Гаврилиця заявила, що можливість того, що її країна може бути наступною, на яку нападе РФ, "наразі є гіпотетичним сценарієм". Про це йдеться в її інтерв’ю для The Wall Street Journal.
"Якщо військові дії перемістяться далі в південно-західну частину України і в бік Одеси, то, звичайно, це спричиняє тривогу".
Офіційний Кишинів публічно засудив вторгнення Путіна в Україну, водночас сотні тисяч українських біженців рятувались від обстрілів у їхніх рідних містах саме в цій країні.
«Нам довелося дуже швидко впоратися з масовим потоком біженців», — сказала Гаврилиця, додавши, що останні опитування показали, що значна більшість молдаван були готові прийняти ще більше переміщених осіб.
Енергопостачання Молдови відчуває великий вплив з боку Росії, однак нація вже давно висловлює стурбованість широкомасштабною війною в країні, що поряд, війна Путіна по сусідству є найбільшою проблемою для громадян країни на сьогодні.
Після України Молдова найбільше постраждала в економічному плані з моменту вторгнення Росії, сказав Гаврилиця, посилаючись на високу інфляцію.
Минулого місяця разом з Україною країна отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.
Побоювання щодо придністровського сценарію
У квітні російський військовий командувач припустив, що Москва намагатиметься створити коридор через південь України до Придністров’я, сепаратистської республіки на сході Молдови. Після цих зауважень Молдова викликала посла Росії.
У неділю Гаврилиця висловив занепокоєння тим, що російські війська «перебувають на території сепаратистського регіону Придністров’я», і попередила, що інші країни також повинні бути стурбовані амбіціями Путіна.
«Якщо країна може розпочати війну за анексію без будь-якої уваги до міжнародного права, то в цьому сенсі ніхто не застрахований», — сказала прем’єр-міністр, яка обійняла посаду в серпні минулого року.
Нагадаємо, днями керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Україна готова допомогти Молдові деокупувати Придністров’я.