Міждержавний авіаційний комітет оприлюднив причину аварії пасажирського "Боїнга 737-800" авіакомпанії FlyDubai, що виконував рейс з Дубая в Ростов-на-Дону.
"В процесі повторного заходження на посадку, яка відбувалася також у режимі ручного управління, екіпаж на висоті 220 м (за 4 км до злітно-посадкової смуги) прийняв рішення про "відхід на друге коло" та ініціював набір висоти з виходом двигунів на злітний режим", - йдеться в повідомленні, розміщеному в п'ятницю на сайті МАК.
Наголошується, що на висоті 900 метрів одночасно з віддачею екіпажем штурвала "від себе" стабілізатор літака був відхилений на 5 градусів на пікірування, внаслідок чого літак перейшов у енергійне зниження з реалізацією вертикального перевантаження до -1 од.
"Наступні дії екіпажу не дозволили запобігти зіткненню літака із землею. Зіткнення сталося на швидкості понад 600 км/год з кутом тангажа на пікірування більш 50 гр", - йдеться в прес-релізі.
Таким чином, катастрофа літака сталася через переведення пілотами стабілізатора лайнера в положення "пікірування".
Разом з тим, за даними джерел російського агентства "Інтерфакс", основною версією катастрофи є помилка пілотів.
"За результатами розшифровки бортових самописців, на перше місце виходить версія про безладні дії пілотів, які не відповідають ситуації нештатної ситуації в складних метеоумовах. За попередніми даними, пілоти не змогли вчасно зорієнтуватися в ситуації та прийняти правильне рішення, щоб уникнути катастрофи", - сказав джерело.
У ніч на суботу, 19 березня, "Боїнг 737-800" авіакомпанії FlyDubai, що виконував рейс з Дубая в Ростов-на-Дону, розбився при повторному заході на посадку. Загинули всі, хто був на борту – 62 людини.
Серед можливих причин авіакатастрофи: помилка екіпажу, технічна несправність, складні погодні умови.