Гарріс може змінити підхід США до України — Politico

Поділитися
 Гарріс може змінити підхід США до України — Politico © EPA-EFE/URS FLUEELER
Можливе президентство Гарріс може стати перезавантаженням для України.

Багато хто з демократів стверджує, що в політиці Байдена щодо України немає нічого принципово неправильного. Навпаки, його радники та прихильники пояснюють, що він залишається вірним своїй початковій меті — підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, уникаючи при цьому прямого конфлікту з Росією. Однак вірність стратегії не гарантує її успіху.

Одним із результатів обережної тактики Байдена є те, що політика США щодо України дедалі частіше диктується з табору колишнього президента США Дональда Трампа, а не з самого Вашингтона. Підтримка Трампом республіканців, які протистояли наданню додаткової допомоги Україні, призвела до затягування голосування в Конгресі. І зараз саме Трамп і його радники знову керують розмовою про те, як і коли має закінчитися війна, зазначає Фабріс Потьє, генеральний директор Rasmussen Global.

Отже, тепер, коли кандидатура Камали Гарріс висунута, демократи повинні відновити свій контроль над американською політикою щодо України —  яка, щоб досягти успіху, повинна чітко дати зрозуміти, що ця війна буде доведена до сприятливого завершення лише за допомогою сили.

Наприклад, на думку автора, Гарріс має продемонструвати свою готовність зняти обмеження щодо використання західних озброєнь дальнього радіусу дії проти військових цілей на території Росії, а також щодо розгортання в Україні інструкторів з країн-членів НАТО.

Гарріс також повинна показати, що вона не дозволить Владіміру Путіну встановлювати умови війни. З цією метою вона могла б запропонувати новий підхід, в рамках якого країни НАТО, які бажають зробити більше, могли б це здійснити. Наприклад, вона могла б заявити про підтримку США союзників, які збиватимуть російські ракети або безпілотники в безпосередній близькості від своєї території як акти самооборони.

"Новий план Камали Гарріс може вирішити одну з основних претензій республіканців — що європейські країни роблять недостатньо для підтримки України. Зняття найбільш суворих обмежень і демонстрація підтримки з боку США можуть спонукати європейських союзників, таких як Франція, Велика Британія, країни Північної Європи, Чехія, Румунія та Польща, вжити більш рішучих заходів у допомозі Україні", — пише Потьє.

Раніше Politico писало якою буде зовнішня політика Камали Гарріс у разі її обрання на посаду президента США. Адміністрація Гарріс, ймовірно, продовжить реалізацію багатьох зовнішньополітичних цілей президента Джо Байдена й запропонує рішучу підтримку військовим зусиллям України. 

Про те, як минула діяльність Гарріс допоможе їй протистояти Трампу на виборах президента США, пише Сергій Козьяков у статті "Камала Гарріс: рожева фея чи нічний жах Трампа?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі