Якою може бути зовнішня політика Камали Гарріс? — Politico

Поділитися
Якою може бути зовнішня політика Камали Гарріс? — Politico © EPA-EFE/ROD LAMKEY / POOL
Вона, ймовірно, залишатиметься суворою щодо Росії та Китаю, і продовжить докоряти Ізраїлю за те, як він поводиться з гуманітарною допомогою в Газі.

Якщо Камала Гарріс, чию кандидатуру підтримав Джо Байден, буде обрана президентом у листопаді, вона вступить на посаду з досвідом у зовнішній політиці, накопиченим під час її роботи сенатором у період президентства Дональда Трампа, а також перебуванням на посаді віцепрезидента під керівництвом Байдена, одного з найобізнаніших у міжнародних питаннях президентів в історії США, зазначає Politico.

У більшості сфер Гарріс, ймовірно, продовжить реалізацію багатьох зовнішньополітичних цілей президента Джо Байдена. Адміністрація Гарріс, ймовірно, запропонує рішучу підтримку військовим зусиллям України й продовжить ініціативи зі зміцнення альянсів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в умовах геополітичного піднесення Китаю. 

І вона, ймовірно, підтримуватиме Ізраїль та інших союзників на Близькому Сході. Але щодо війни Ізраїля проти ХАМАСу Гарріс висловила більше співчуття до долі палестинців, і ця позиція може заспокоїти арабо-американських виборців та інших, які стурбовані підтримкою Байденом воєнних дій Ізраїля в Газі.

ЇЇ позиція щодо війни в Україні

Як і Байден, Гарріс рішуче підтримує Україну в її захисті від Росії й, як очікується, здебільшого продовжить його політику. У червні Гарріс представляла США на Саміті миру, де вона провела свою шосту зустріч із Зеленським. Вона висловила рішучу підтримку трансатлантичної співпраці на підтримку Києва.

На цьогорічній Мюнхенській конференції з безпеки Гарріс також підтвердила обіцянку адміністрації Байдена підтримувати Україну "стільки, скільки буде потрібно".

Вона також постійно критикувала Владіміра Путіна й звинуватила його у смерті російського опозиціонера Алєксєя Навального цього року. Вона розкритикувала напади Росії на українських цивільних осіб як "злочини проти людяності" і пообіцяла притягнути владу в Москві до відповідальності.

Також Гарріс критикувала Трампа під час передвиборчої кампанії за його попередні заяви про те, що він виведе США з НАТО.

Близький Схід

У питанні Ізраїля Гарріс, будучи сенатором, висловилася на підтримку рішення про дві держави й підтримала Авраамські угоди. Будучи віцепрезидентом, Гарріс приватно висловлювала думку, що адміністрація Байдена повинна зайняти більш жорстку позицію щодо прем'єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньягу, оскільки кількість жертв серед цивільного населення у війні Ізраїля проти ХАМАСу зростає.

Публічно Гарріс стала одним з перших високопоставлених лідерів в адміністрації, хто закликав до негайного тимчасового припинення вогню в березні. Вона виступила з найгострішою на той час з боку вищого керівництва країни критикою щодо поводження Ізраїля з гуманітарною допомогою в Секторі Гази та назвала конфлікт "гуманітарною катастрофою" для невинних мирних жителів.

Гарріс підтримала угоду з Іраном щодо Спільного всеосяжного плану дій 2015 року, спрямовану на обмеження ядерної програми Тегерана.

Азія

У разі обрання на посаду президента, Гарріс, найімовірніше, продовжить жорстку політику адміністрації Байдена щодо Китаю. Будучи сенатором, вона критикувала підхід Трампа до Пекіна, заявивши віцепрезиденту Майку Пенсу під час віцепрезидентських дебатів у 2020 році, що Трамп "програв цю торговельну війну" і що його тарифи завдають шкоди американській економіці, не відновлюючи балансу в американсько-китайських відносинах.

Але, як і інші чиновники адміністрації, Гарріс виступає за "зменшення ризиків" щодо Китаю, тобто за політику, яка заохочує зменшення ступеня залежності західних економік від Китаю.

Гарріс, ймовірно, продовжить неофіційну підтримку Тайваню, особливо на тлі зростаючої військової загрози з боку Китаю. У вересні 2022 року вона заявила, що "ми продовжимо підтримувати самооборону Тайваню відповідно до нашої давньої політики".

Раніше CNN повідомив, що усі 50 голів партії підтримали кандидатуру Камали Гарріс у телефонному режимі. Але наразі незрозуміло, чи стане вона офіційним кандидатом, попри підтримку чинного президента Байдена. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі