Президенти Литви та Франції обговорили європейську відповідь на військову агресію в Україні

Поділитися
Президенти Литви та Франції обговорили європейську відповідь на військову агресію в Україні © пресс-служба президента Литвы
Науседа закликав Макрона підтримати заявку України на вступ до Європейського Союзу.

У вівторок президент Литви Гітанас Науседа провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери Литви та Франції обговорили європейську відповідь на військову агресію проти України, заходи підтримки України та зміцнення безпеки у Балтійському регіоні. Про це повідомляє сайт литовського президента.

Президент Литви наголосив, що Європі необхідно продовжувати ізоляцію агресора на міжнародній арені, щоб якнайшвидше припинити військові дії проти України. На думку президента, західний світ також має продовжувати свої зусилля щодо інформування росіян про військові злочини путінського режиму та створення противаги кремлівській пропаганді.

Народ Росії має право знати, що кремлівський режим робить в Україні. Знати, що їхні сини, чоловіки та брати гинуть там лише тому, що Путін вирішив перекроїти карту. Російський народ має зрозуміти, що робить Путін. дбають не лише про життя ні в чому не винних українців, а й про життя самих росіян", - сказав Науседа.

Гітанас Науседа закликав президента Франції підтримати заявку України на вступ до Європейського Союзу, надати їй статус кандидата та якнайшвидше розпочати переговори. Президент Литви наголосив на необхідності продовження підтримки України – військової, політичної, економічної.

Також Науседа провів телефонну розмову з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Президенти Литви та Польщі обговорили підтримку України та зміцнення регіональної безпеки.

"Ми постійно координуємо дії, щоб допомогти Україні відбити напад агресора, а також політико-дипломатичні рішення, які б об'єднали міжнародне співтовариство і дали Україні чітку європейську перспективу", - сказав президент Литви.

Учора президенти Литви, Польщі, Латвії, Естонії, Чехії, Словенії, Болгарії та Словаччини звернулися з відкритим листом до глав держав ЄС із закликом підтримати заявку України на членство в ЄС, надавши країні статус кандидата у члени ЄС та запустивши переговорний процес у найкоротші терміни.

Литва надала Молдові фінансову допомогу у розмірі 750 тисяч євро для розміщення українців, які рятуються від війни, і готова прийняти до 2 тисяч біженців, які вже прибули до Молдови.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі