Президент України опинився у складному становищі через недостатню підтримку з боку Заходу — The Telegraph

Поділитися
Президент України опинився у складному становищі через недостатню підтримку з боку Заходу — The Telegraph © Скриншот из видео
Путін розраховує на ослаблення західної підтримки України в довгостроковій перспективі.

Перебуваючи в Нью-Йорку на щорічній Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, Зеленський використав зібрання світових лідерів для того, щоб переконати західні держави посилити свою підтримку України. Він представив свій "план перемоги": амбітний проєкт завершення війни з Росією на умовах України. 

Москва, що не дивно, відхилила вимоги Зеленського, а Путін, очевидно, чекає на результати президентських виборів в США, перш ніж зважувати свої варіанти. Тим часом Зеленський вимагає від Заходу посилити свою підтримку, щоб Україна могла покращити свою позицію на переговорах, досягнувши подальших успіхів на полі бою. Зокрема він прагне, щоб адміністрація Байдена зняла обмеження на використання ракет великої дальності, таких як ракетні комплекси Storm Shadow, для атак на цілі, розташовані в глибині Росії.

І хоча Зеленський отримав теплий прийом у Білому домі під час зустрічі з Байденом і кандидатом у президенти від Демократичної партії Камалою Гарріс, яка оголосила про новий пакет допомоги Україні у розмірі майже 8 мільярдів доларів, американський президент відмовився змінювати свою позицію щодо життєво важливого питання, зазначає Кон Кофлін, редактор з питань оборони та міжнародних відносин у газеті The Telegraph.

Редактор повідомляє, що Зеленський помічає ознаки зниження підтримки України не лише в Вашингтоні. Хоча британський прем'єр Кір Стармер під час зустрічі з Зеленським на засіданні ООН пообіцяв продовжувати підтримувати Україну, українці не можуть використовувати ракети Storm Shadow так, як їм би хотілося, через некомпетентне вирішення цього питання самим Стармером.

"Стармер створив новий прецедент, коли спочатку запитав у американців дозволу на використання системи озброєнь [ракет Storm Shadow], тим самим дозволивши Вашингтону накласти вето на їхнє використання, якщо воно не відповідало політичним цілям адміністрації Байдена. В результаті українці тепер мають запаси ракет Storm Shadow, але не можуть їх використати [проти цілей в глибині Росії]", — пише Кофлін.

Редактор вважає, що такий невтішний стан справ лише підштовхне Зеленського до переконання, що західні лідери мають більш нагальні пріоритети, ніж підтримка України, особливо на тлі поглиблення конфронтації між Ізраїлем та Іраном, і не збираються її продовжувати.

Нагадаємо, що Джозеф Боско, який працював на посаді директора з питань Китаю в Міністерстві оборони США з 2005 по 2006 рік, переконаний, що Байден не дотримується чіткого і рішучого курсу щодо України. Замість цього він прирік Україну на довгу війну на виснаження, надаючи повільно американську зброю й дозвіл на її використання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі