Байден не дотримується чіткого і рішучого курсу щодо України. Замість цього він прирік Україну на довгу війну на виснаження, надаючи повільно американську зброю й дозвіл на її використання, вважає Джозеф Боско, який працював на посаді директора з питань Китаю в Міністерстві оборони США з 2005 по 2006 рік.
Модель прийняття рішень США була послідовною з самого початку російського вторгнення. Спочатку була відмова або невизначена затримка в постачанні необхідних оборонних і стримуючих систем озброєнь. Потім, навіть коли зброя була нарешті доставлена, Байден накладав обмеження на її використання Україною.
Олександра Устінова, народний депутат України, яка займається моніторингом поставок озброєнь, минулого тижня висловила розчарування України. Вона розповіла про наслідки вагань Байдена.
"Ми ніби біжимо за потягом. Щоразу, коли ми просимо про щось, ми отримуємо це через місяці або рік, коли це вже не матиме такого великого значення, як раніше", — зазначила Устінова.
На думку Боско, незалежно від того, наскільки порожніми виявилися російські погрози ескалації, включно із застосуванням ядерної зброї, панічний страх Байдена зберігається.
"Протягом останніх місяців свого терміну на посаді президент Джо Байден має змінити тенденцію дотримуватися політики Барака Обами, яка передбачала "ведення за лаштунками"", — додає Боско.
Раніше американські чиновники повідомили, що США можуть вже цієї осені оголосити про передачу Україні крилатих ракет JASSM, які здатні досягти цілей в Росії. Але поставки можуть затягнутися на декілька місяців.