Президент Сьєрра-Леоне сподівається покласти край війні в Україні

Поділитися
Президент Сьєрра-Леоне сподівається покласти край війні в Україні © Getty Images
Цього місяця Київ та Москву відвідає африканська місія.  

Президент Сьєрра-Леоне Джуліус Маада Біо вважає, що причини більшості проблем, з яким стикається його країна —від високої інфляції до заворушень — є зовнішніми, а не внутрішніми. Він також висловив сподівання, що  африканська миротворча місія допоможе вирішити один із цих зовнішніх тисків: війну в Україні, повідомляє  Bloomberg.

Росія та Україна є ключовими постачальниками пшениці та добрив для західноафриканської країни, і війна підвищила вартість імпорту цих товарів. 

«Це дуже серйозно впливає на нас, оскільки ми є чистим імпортером. Майже всі наші основні товари та продукти харчування ми отримуємо ззовні», — сказав Біо в інтерв’ю виданню у столиці Сьєрра-Леоне Фрітауні.

Біо заявив, що цього місяця лідери шести африканських країн мають намір відвідати Москву та Київ. Втім він не уточнив, що саме запропонують лідери Замбії, Сенегалу, Єгипту, Республіки Конго, Уганди та Південної Африки для припинення війни.

«Ми знову спробуємо з надією, що зможемо залучити сторону президента Путіна або обидві сторони, щоб дійсно покласти край цій війні», — сказав Біо. 

У червні минулого року тодішній голова Африканського союзу, президент Сенегалу Макі Салл відвідав Росію, де зустрівся з Путіним, намагаючись вивільнити запаси зернових і добрив для африканських країн.

24 червня у Сьєрра-Леоне мають відбутись складні для чинного президента вибори глави держави.

Голосування, схоже, стане жорсткою боротьбою між правлячою Народною партією Сьєрра-Леоне Біо та Всенародним конгресом, який очолює Самура Камара, колишній міністр фінансів.  

59-річний Біо, який недовго керував західноафриканською державою як голова хунти під час громадянської війни в 1990-х роках, ледь переміг 72-річного Камару у другому турі в 2018 році, набравши 52% голосів. 

Цього року переможець зіткнувся з проблемою відновлення економіки після численних економічних потрясінь, спричинених війною в Україні та пандемією коронавірусу. 

Цього року вартість валюти Сьєрра-Леоне, леоне, впала на 16%. Спроба зміцнити валюту шляхом вибивання трьох нулів на банкнотах мало допомогла стримати інфляцію, яка у квітні досягла 43%. 

Зростання вартості життя загострило соціальні та політичні невдоволення в Західній Африці, включаючи Сьєрра-Леоне. Десятки людей загинули у Фрітауні в серпні минулого року після протестів, частково викликаних підвищенням цін на пальне та продукти харчування. Тоді Біо заявив, що це була спроба повалити його уряд. 

«Україна та численні міжнародні кризи послабили наші держави в тому сенсі, що економічний тиск, якого м зазнаємо, та криза вартості життя — це легке виправдання для опозиції», — сказав Біо. 

Опозиція, у свою чергу, заперечує будь-яку причетність і звинувачує адміністрацію Біо у тиску на опонентів.

У 2012 році Сьєрра-Леоне стала економікою Африки, що розвивається найшвидше: на зміну алмазам, які країна переважно експортувала раніше, прийшла залізна залізна руда. Але подвійний шок від падіння цін на сировину та найсмертоноснішої епідемії лихоманки Ебола, яка забрала життя понад 11 000 людей у трьох країнах Західної Африки наступного року, спровокували різкий спад. 

Коли в 2020 році почалася пандемія коронавірусу, країна все ще оговтувалася від спалаху лихоманки Ебола. Війна Росії в Україні завдала ще одного удару по економіці в 4 мільярди доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі