Понад 500 людей були поміщені в карантин через ризик зараження лихоманкою Ебола в районі Тонколілі на півночі Сьєрра-Леоне.
Як повідомляє агентство Сіньхуа з посиланням на місцеву владу, під карантин, який триватиме 21 день, потрапило ціле село.
В число поміщених в карантин входять понад 30 працівників місцевої лікарні, які до цього доглядали за пацієнтом, хворим Эболой. Коли з'явилися перші симптоми, пацієнта спочатку доставили до цілителя і тільки потім в лікарню, де він пізніше помер.
"Старості села, який своєчасно не сповістив органи охорони здоров'я про випадок зараження вірусом, загрожують дисциплінарні заходи", - повідомив прес-секретар Національного центру з боротьби з вірусом Ебола (NERC) Сиди Йаях Туніс.
Представники NERC закликали громадян дотримуватися вказівок органів охорони здоров'я до тих пір, поки загроза епідемії не зникне, попередивши, що "одна помилка, і Ебола знову повернеться".
Три нових випадки зараження були зафіксовані в країні за останні два тижні. У Тонколілі - 150 днів тому.
Геморагічна лихоманка Ебола - смертельна хвороба, яка може поширюватися через прямий незахищений контакт з кров'ю або виділеннями інфікованої людини, а також при контактах з предметами зараженої людини.
Нагадаємо, за останніми статистичними даними, всього з початку епідемії в Гвінеї, Ліберії і Сьєрра-Леоне від хвороби померли 11 тисяч 117 осіб, 26 тисяч 885 - заразилися.
У Ліберії число жертв становить 4 тисячі 806 осіб, інфікованих - 10 тисяч 666.
У Сьєрра-Леоне померлих менше - 3 тисячі 906, але заразилися вірусом більше, ніж в якій-небудь іншій країні - 12 тисяч 593 людини.
У Гвінеї інфікованих та померлих істотно менше, ніж у цих двох державах, - 3 тисячі 626 і 2 тисячі 405 відповідно.
Випадки захворювання зафіксовані також в Малі, Нігерії, Сенегалі, Іспанії, Великобританії і США. Тим не менш, в більшості цих країн число інфікованих не перевищує 10 осіб. Виняток становить Нігерія, де заразилися 20 людей загинули і вісім.
Раніше повідомлялося, що вірус Ебола змусив ВООЗ створити резервний фонд на $ 100 млн.