Позачергові парламентські вибори призначені на 24 квітня.
"Прийшов час провести повторну перевірку реформ, які відчутні для багатьох громадян", - наводить слова сербського президента агентство Reuters.
Раніше уряд Сербії звернулося до президента країни Томіслава Ніколіча для того, щоб він розпустив парламент і призначив дострокові вибори. Так уряд Сербії відреагував на висловлювання прем'єра країни Олександра Вучича про потребу в новому мандат на проведення реформ і завершення переговорів про вступ до ЄС.
У січні прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучіч заявив про проведення в країні дострокових парламентських виборів. За словами прем'єра, у разі перемоги на виборах його партія повинна використовувати новий чотирирічний термін для завершення необхідних для вступу в ЄС реформ.
Сербська "Прогресивна партія, очолювана Вучічем, виграла парламентські вибори у 2014 році. Через рік після голосування ця політсила як і раніше зберігає високий рейтинг. Оглядачі пов'язують рішення Вучича з намаганням якомога довше утримати владу.
Чергові парламентські вибори повинні були відбутися в Сербії в 2018 році.
3 грудня 2015 року
Федеріка Могеріні анонсувала переговори про вступ Сербії до ЄС. Ганна Шелест у матеріалі для ZN.UA зазначає, що відносини з Косово є однією з головних проблем, які перешкоджають євроінтеграції Сербії.
"Статус Косово - багаторічне питання, яке стримує європейську інтеграцію країни. Сербський уряд наполягає на тому, що рішення про статус регіону, чию незалежність не визнає Белград, не повинно бути пов'язане з переговорами про членство в Євросоюзі", − пише автор. Детальніше про відносини Белграда з Пріштіною, а також про європейські перспективи Сербії читайте в статті Вибір Сербії: інтеграція або кооперація? в тижневику "Зеркало недели. Украина".