Президент Румунії Клаус Йоханнис заявив, що введення обов'язкових квот на біженців для країн-членів Євросоюзу не вирішить проблему з мігрантами.
"Ми повинні бути солідарні з іншими державами Євросоюзу, однак, вважаю, що в майбутньому повинні бути збережені добровільні квоти для біженців. Не думаю, що введення обов'язкових квот вирішить цю проблему", - зазначив румунський президент.
Йоханнис сказав, що ще в липні поточного року Румунія повідомила Єврокомісії про готовність розмістити на своїй території 1785 біженців.
Проте він спростував інформацію в ЗМІ щодо того, що Румунія нібито зобов'язана прийняти у себе понад 6 тисяч біженців з арабських країн Північної Африки, назвавши це "спекуляцією".
Із початку цього року Середземне море вже перетнули понад 240 тисяч осіб. Мігранти добираються до берегів Італії і Греції, а звідти перебираються в інші європейські країни. Найбільше біженців в ЄС приймає Німеччина. Днями німецька влада заявила, що в цьому році зможуть прийняти до 800 тисяч шукачів притулку.
Раніше єврокомісар з внутрішніх справ і питань міграції Дімітріс Аврамопулос заявив, що з часів Другої світової війни світове співтовариство зіткнулося з важкою кризою біженців, і Європа зобов'язана внести свій внесок у його рішення.
У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.
Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.