Отже, новий закон набуде чинності 14 днів після оголошення, повідомляє "Польске радіо".
Зміни в документі передбачають, що "повний склад трибуналу" відтепер означає наявність як мінімум 11 суддів. Для розгляду особливо важливих справ повинен бути присутнім повний склад Конституційного суду.
Повний склад розглядає вето президента, закон про Конституційний трибунал, компетенційні спори між державними органами; справи розглядаються відповідно до порядку надходження.
Справи, що стосуються перешкод у здійсненні повноважень президента Республіки, розглядаються повним складом КС; справи за конституційним характеру діяльності політичних партій теж розглядаються в повному складі.
Також змінено порядок розгляду конституційності законів.
Конституційний характер законів буде розглядати склад 5 суддів. Конституційний характер інших нормативних актів буде розглядати у складі 3 суддів. Рішення у всіх складах, приймається простою більшістю голосів.
Раніше у ЄС заявили, що зміни до закону про Конституційний суд в Польщі, прийняті польським парламентом, викликають занепокоєння і можуть викликати офіційну реакцію Європейської Комісії. Дійшло до того, що глава Європарламенту звинуватив уряд Польщі до "путінізації" європейської політики, заявивши, що нинішня політика польської влади суперечить фундаментальним європейським цінностям.
Як повідомлялося, що Польщу можуть позбавити частини повноважень в ЄС через новий закон про ЗМІ. Відповідно до 7-ї статті Договору про ЄС процедуру обмеження повноважень однієї з країн Євросоюзу в рамках Співтовариства може ініціювати на Раді ЄС третина країн-членів, Єврокомісія або Європарламент. Дана процедура передбачає структурований діалог з державою-членом у випадку, якщо Єврокомісія виявила системну небезпеку для верховенства закону. Якщо така держава не реагує на попередження Брюсселя, Комісія ініціює процедуру у зв'язку з порушенням засадничих європейських цінностей, що може призвести навіть до позбавлення права голосу. Але попри такі погрози з боку ЄС, президент Польщі підписав скандальний закон про ЗМІ, незважаючи на критику ЄС.