Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що військові країни повинні приділяти першочергову увагу зміцненню потенціалу стримування ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї. Про це повідомляє Yonhap.
Юн зробив цю заяву, головуючи на засіданні президентського комітету з оборонних інновацій, сказавши, що асиметрична загроза, яку становлять ядерна і ракетна програми Північної Кореї, а також кібернетичні можливості та безпілотники КНДР, є "неминучою".
"За допомогою раціонального і ефективного розподілу фінансових ресурсів ми повинні розбудовувати наші можливості стримування і реагування на ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї в пріоритетному порядку", - сказав він.
Юн також наголосив на важливості нового командування з управління безпілотниками, яке має запрацювати наступного місяця, зазначивши, що воно має очолити оборонні операції в разі вторгнення північнокорейських безпілотників і продемонструвати рішучість військових у відповідь шляхом "застосування наступальних сил".
Комітет був створений при адміністрації Юна для підтримки його мети - посилення армії, побудованої на передових технологіях. Він складається з 11 членів, із президентом на чолі і вісьмома цивільними особами, в тому числі колишнім міністром оборони Кім Кван Чжином.
Юн сказав, що буде проводити засідання комітету щоквартально.
Нема практично найменшого сумніву в тому, що Росія «підгодовує» КНДР продовольством і технологіями в обмін на постачання озброєнь і підтримання напруженості в регіоні щодо найближчих союзників США — Південної Кореї та Японії. Логіка проста — що більше Вашингтон зосереджений на Азії, то менше в нього часу й ресурсів підтримувати Україну на європейському театрі воєнних дій. На що розраховує Кремль і як він має намір використовувати у власних цілях Пхеньян і Пекін, читайте в статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Путін готується до ескалації — відразу на двох фронтах».
Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».