Президент Єгипту Ас-Сісі переобрався на третій термін

Поділитися
Президент Єгипту Ас-Сісі переобрався на третій термін © EPA-EFE/CHRISTOPHE ENA / POOL MAXPPP OUT
Він керуватиме країною до 2030 року

Президент Єгипту Абдель-Фаттах Ас-Сісі був переобраний на третій термін, продовживши своє правління до 2030 року. Як повідомив 18 грудня голова Національної виборчої комісії Хезем Бадаві, Ас-Сісі отримав 89,6% голосів виборців на виборах 10-12 грудня. За його словами, в голосуванні взяли участь рекордні 66,8% з 67,3 мільйона зареєстрованих виборців країни. Перемога Ас-Сісі, який мав трьох маловідомих суперників, не стала несподіванкою. На попередніх двох виборах він отримав 97% голосів.

Стрімке зростання цін (інфляція сягає 35%) та валютна криза мали стати основним фоном для висунення кандидатури Ас-Сісі на третій термін. Але вибух війни між Ізраїлем і ХАМАС на кордоні Єгипту в жовтні змінив розрахунок, зміцнивши імідж колишнього фельдмаршала як світового державного діяча і потенційно принісши Каїру свіжі вливання іноземної готівки, пише Bloomberg.

«Він отримав сильніший мандат, ніж зазвичай, і Газа відіграла велику роль у згуртуванні єгиптян навколо нього. Це зміцнить його позиції в майбутніх переговорах з міжнародними кредиторами», – вважає Ріккардо Фабіані, директор проектів у Північній Африці в Брюссельській кризовій групі.

За правління Ас-Сісі борги Єгипту в іноземній валюті зросли до 165 мільярдів доларів, що є одним з найвищих показників на ринках, що розвиваються. Занепокоєння інвесторів щодо дефолту зменшилося за останні тижні, але облігації країни все ще торгуються на рівні, близькому до проблемного.

Ас-Сісі вперше обійняв посаду в 2014 році – через рік після підтриманого військовими повстання, яке скинуло ісламістського президента Мухаммеда Мурсі. Як на тих виборах, так і на наступних, у 2018 році, він зіткнувся з символічними суперниками і прийшов до перемоги. Після референдуму 2019 року президентський термін був збільшений з чотирьох років до шести.

Переобрання 69-річного президента не дає йому жодного перепочинку від кризи, що розгортається в Єгипті. Одразу ж йому доведеться балансувати між занепокоєнням населення, яке платить все більше за їжу, електроенергію і транспорт після трьох девальвацій валюти з початку 2022 року, і закликами Міжнародного валютного фонду продати більше державних активів.

Будучи контактною особою для західних лідерів, які намагаються зупинити ескалацію конфлікту між Ізраїлем і ХАМАС, Ас-Сісі публічно закликав Ізраїль припинити наступ на палестинський анклав. Він також відкинув пропозицію Єгипту прийняти у себе біженців з Гази – кроку, який, на думку багатьох, може призвести до їхнього постійного переміщення і створити загрозу безпеці на Синайському півострові.

Нагадаємо, за даними The Wall Street Journal, Росія намагається отримати частини оборонних систем, які вона експортувала Єгипту – намагаючись поповнити величезні запаси зброї, які витрачається на війні в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 7
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osa
14 Серпня 2018, 15:43
Все що потрібно нашим "реформаторам" - заволодіти майном НАНУ, тут є чим поживитись - і землі, і будівлі в центрі Києва. А щоб це провернути потрібно усунути не дуже зговірливих з "реформаторами" керманичів НАНУ (в т.ч. і Б.Є.Патона) і посадити замість них "своїх" слухняних маріонеток, які мовчки будуть дерибанити це майно у потрібному "реформаторам" напрямі. Найкращий випробуваний і перевірений спосіб усунути небажаних людей - провести адміністративні зміни, за якими будуть ліквідовані старі і створені нові посади, звісно, що "старі" незговірливі кадри на нові адмін. посади не потраплять. Оце і все. Може є якісь наївні, які вважають, що наші "абранці" дійсно і щиро хочуть на краще змінити стан укр. науки?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Anatoliy
15 Серпня 2018, 14:55
Цей фактор перерозподілу майна звісно теж спонукає до змін, але менеджери повинні вміти домовлятися - це їхня робота. Якщо менеджер не вміє знайти спільну мову з керівництвом, яке надає гроші, тоді його потрібно міняти, або втратить вся організація. Ось чому керівництво такою структурою є неефективним на сьогодні.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі