Іранський президент Хасан Роухані заявив, що іранці повинні об'єднатися, щоб подолати штучно створені країні труднощі, зберегти національну велич держави, і в підсумку "США поставити на коліна", повідомляє інформаційне агентство Reuters.
"Жодним чином ми не будемо капітулювати перед США і збережемо історичну національну велич, а самі в цій вольовий боротьбі поставимо США на коліна", – заявив Роухані.
Вказавши на наявність проблеми безробіття в Ірані, Роухані заявив, що влада повинна докладати більше зусиль по вирішенню проблем, зазначивши також необхідність врегулювання ситуації на внутрішньому ринку.
"Ми повинні показати світові, що ми переживемо проблеми і труднощі, не промінявши велич, свободу, незалежність, демократію, республіканський лад, релігію та культуру", – підкреслив іранський президент.
Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.
У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Президент Ірану Хасан Роухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив возожность її збереження.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".