За його словами, Росія становить реальну загрозу для Європи, оскільки вона фінансує радикальні партії, які виступають проти істеблішменту і зухвало порушує угоди про безпеку, які діють вже десятки років.
"Ми не можемо розраховувати, що Росія буде дотримуватися фундаментальних угод щодо безпеки Заходу. Інколи я дуже збентежений наївністю деяких лідерів, які хоч і бачили постійні порушення, досі наполягають на тому, щоб діяти так, ніби ми не бачили умисний підрив основ західної безпеки", - сказав він.
Зокрема, він вказав на такі країни, як Франція, які закликають скасувати санкції проти Росії, які були запровадженні після російської анексії Криму і вторгнення на Схід України.
Ільвес також сумнівається, що Росія може наважитися вторгнутися в його країну чи будь-яку іншу в Балтійському регіоні, оскільки Москва і без того зайнята війною проти України і операціями в Сирії.
"Думаю, загроза відносно низька, тому що ніхто не хоче випробовувати статтю 5 статуту НАТО", - сказав президент Естонії, нагадуючи про зобов'язання союзників реагувати на агресію проти одного з членів як на агресію проти всіх. На його думку, в значно більшій небезпеці ті країни, які, на відміну від Естонії, не входять ні в ЄС, ні в НАТО.
Нагадаємо, що вчора віце-канцлер Німеччини виступив за скасування санкцій проти Росії. За його словами, ізоляція не дає результату. А нещодавно президент Кіпру засумнівався в ефективності санкцій проти Росії. За його словами, вони заважають діалогу.
Як пише оглядач Володимир Кравченко в матеріалі для спецпроекту DT.UA "Викрадення Європи", саме ці чинники багато в чому визначають позицію влади Кіпру щодо санкцій ЄС проти Росії. Виступаючи на словах за територіальну цілісність України, Нікосія завжди була противником введення санкцій проти РФ.