"Санкції не дають можливості вести діалог і вирішувати проблеми. Навпаки, вони автоматично означають, що країна, проти якої вводяться санкції, також вводить їх у відповідь", –заявив президент Кіпру після зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку у вівторок, 20 вересня.
Анастасіадіс також висловив упевненість, що сторони конфлікту в Донбасі повинні дотримуватися Мінських домовленостей, передає ТАСС.
Нагадаємо, 7 липня парламент Кіпру підтримав резолюцію про скасування санкцій проти РФ. "За" проголосували 33 депутати з 59. 17 парламентаріїв, переважно члени пропрезидентської партії "Демократичний збори", утрималися. Документ носить рекомендаційний характер.
На території Кіпру зареєстровано, за різними даними, від 30 до 150 тисяч російських компаній, у тому числі, державних. Острівна держава є зручною "податковою гаванню" для російського капіталу. Крім того, на Кіпрі живуть більше 30 тисяч росіян, які володіють нерухомістю на острові.
Ка пише оглядач Володимир Кравченко в матеріалі для спецпроекту DT.UA "Викрадення Європи", саме ці чинники багато в чому визначають позицію влади Кіпру щодо санкцій ЄС проти Росії.
Виступаючи на словах за територіальну цілісність України, Нікосія завжди була противником введення санкцій проти РФ.
"Хоча Нікосія і голосує за санкції, своїми деклараціями вона розколює і без того крихку єдність ЄС. А це - одна із стратегічних цілей російської дипломатії ", - зазначає автор.
Детальніше про позицію Кіпру щодо санкцій Євросоюзу щодо РФ читайте в статті Володимира Кравченка "Кіпр: середземноморський федеральний округ".