Президент Чехії закликає провести в країні референдум про членство в ЄС і в НАТО

Поділитися
Президент Чехії закликає провести в країні референдум про членство в ЄС і в НАТО У Чехії рівень схвалення членства країни в ЄС впав до 25% © radio.cz / ЧТК
Земан не може ініціювати проведення референдуму, але є впливовим лідером у своїй країні, де багато хто скептично ставляться до ЄС.

Президент Чехії Мілош Земан закликав провести в Чехії референдум з питання членства в Європейському Союзі і НАТО. При цьому, чеський президент підтримує перебування його країни у складі ЄС, повідомляє Reuters.

Земан не має повноважень призначати референдум, який потребуватиме після внесення поправки до конституції країни. Але він є впливовим лідером у країні, де багато виборців скептично ставляться до ЄС, до якого Чеська Республіка приєдналася в 2004 році.

"Я не згоден з тими, хто виступає за вихід з ЄС. Але я буду робити все, щоб вони (громадяни Чехії – ред.) могли на референдумі висловити свою думку. І те ж саме про вихід з НАТО", - підкреслив він.

В Чехії, як підкреслює агентство, рівень схвалення членства країни в ЄС впав до 25% (згідно з останніми соцопитуваннями), у порівнянні з 32% роком раніше.

У сусідній Словаччині ультраправа Народна партія планує запустити петицію в п'ятницю, 1 липня, про проведення референдуму про вихід цієї країни з ЄС і НАТО.

Угорщина не планує референдум з питання її членства в ЄС.

Підкреслюється, що Земан був особливо затятим противником прийому мігрантів, більшість з яких є мусульманами.

В чеському парламенті, невелика опозиція вкрай правих Usvit (Світанок) партія наполягала на проведенні референдуму щодо виходу країни з ЄС, але не зуміла отримати потрібну підтримку цього плану. ЄС також непопулярний серед комуністів, третьої найсильнішою партією в парламенті, і деякі консервативної Громадянської демократичної партії.

Повідомлялося, що Меркель бачить необхідність зміцнення ЄС після Brexit.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті "Brexit. Піти не попрощавшись".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі