Президент Чехії викликав російського посла за рішення визнати окупантів Чехії ветеранами

Поділитися
Президент Чехії викликав російського посла за рішення визнати окупантів Чехії ветеранами Земан найбільш лояльний до Росії, але навіть він обурився © Сайт президента России
Мова йде про законопроект, згідно з яким учасники радянської окупації колишньої Чехословаччини будуть вважатися ветеранами війни.

Росія несподівано опинилася в ситуації, яку не могла чекати. Лояльний до Росії президент Чехії викликав російського посла, щоб висловити обурення і зажадати пояснень.

Президент Чеської РеспублікиМілош Земан засудив проект російського закону, яким пропонується визнати учасників радянської окупації колишньої Чехословаччини в 1968 році ветеранами війни.

Наступного тижня глава держави має намір вислухати пояснення з цього приводу від посла РФ в ЧР, повідомив його прес-секретар Їржі Овчачек у своєму Twitter.

"Президент запросив на четвер, 13 червня 2019 року, в Празький Град Олександра Змєєвського, посла Російської Федерації. Він попросить роз'яснень по темі російського федерального закону, який дає статус ветеранів війни учасникам окупації ЧССР у 1968 році", - написав Овчачек.

Як повідомляв Укрінформ, декількома днями раніше законопроект зазнав критики з боку чеської дипломатії. Міністерство закордонних справ ЧР виступило із заявою, в якій говорить, що поважає, з одного боку, питання соціальної політики, які є внутрішньою справою кожної держави, але, з іншого боку, серйозно стурбоване обґрунтуванням проекту. Міністр закордонних справ Томаш Петршічек заявив в понеділок, що окупація Чехословаччини різко суперечить міжнародному праву і була здійснена всупереч бажанню її керівництва і народу.

Нагадаємо, війська п'яти держав Варшавського договору, очолювані Радянською Армією, окупували Чехословаччину в 1968 році, щоб зупинити спробу ліберального крила Комуністичної партії реформувати систему, придушивши таким чином демократичний рух, що одержав назву "Празька весна".

Чеська Республіка уклала договір про добросусідство, дружбу і співробітництво з Росією у 1993 році. Згідно з цим документом, обидві сторони заявили про намір покласти край тоталітарному минулому, пов'язаному з окупацією 1968 року. У Празі вважають, що введення війська на чехословацьку територію не було виправданим.

Нагадаємо, останній великий скандал між Росією та Чехією зі Словакією з приводу "Празької весни" стався у 2015 році - російська документалка про "Празьку весну" викликала обурення Чехії та Словаччини. Керівництво країн та громадські активісти звинуватили Росію в спробах переписати історію пропагандистським фільмом: "Варшавский договор: Рассекреченные страницы".

Після виходу цього фільму уряд Чехії викликав посла РФ і вимагало пояснень, чому телеканал, "фінансований державою", дозволив собі видати в ефір фільм, що "суперечить фактам". Про це повідомляється на офіційному сайті посольства Чехії в Росії. Примітно, що на сайті посольства Росії в Чехії взагалі відсутня згадка про інцидент, російські ЗМІ або даний факт випустили, або дали інформацію про те, що посла викликали через "чорний список" нев'їзних в РФ європейців.

Як відомо, Земан є одним з головних лобістів зближення з РФ серед лідерів ЄС. Він висловлюється проти допомоги Україні, а також виступає за зняття санкцій з Росії. Він став одним з небагатьох глав держав ЄС, чиє вище керівництво відвідало Парад Перемоги в Москві.

У 1968 році Чехія, входячи у орбіту соціалістичних держав під впливом СРСР, стала на шлях ліберальних реформ для побудови "соціалізму з людським обличчям". Радянська влада, чільна у блоці країн Варшавського договору", для "порятунку" братнього народу Чехії, ввела у країну більше 2 тисяч танків і близько півмільйона вояків. Жертвами подій "Празької весни" стали більше 100 людей.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі