Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу іронічно прокоментував візит президента Сирії Башара Асада до Москви, зазначивши, що "краще б він залишився там на постійне місце проживання.
Давутоглу підкреслив, що Туреччина виступає за створення перехідного уряду, який би усунув Асада від влади.
"Нам здається, у сирійського уряду більше не залишилося легітимності, і наші думки з цього приводу не змінилися. Політичний перехід в Сирії повинен гарантувати відставку Асада", - додав Давутоглу.
Коментуючи візит Асада в Росії, Давутоглу сказав: "Ну що я можу сказати. Краще б Асад залишився довше в Москві і залишив сирійських людей в спокої. А ще краще, якби він залишився там назавжди, і реальний перехідний період в Сирії почався б".
Як повідомлялося, поїздка Асада до Путіна стала першим закордонним візитом з початку війни в Сирії в 2011 році.
прес-секретар Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що сирійський президент Башар Асад не може бути членом перехідного уряду, який, як сподіваються Сполучені Штати, буде створено в результаті "політичного процесу в Сирії", хоча Вашингтон не очікує, що Асад покине свій пост в найближчому майбутньому.
Раніше президент США Барак Обама неодноразово заявляв, що США не зможуть спільно з РФ врегулювати конфлікт у Сирії, якщо Росія продовжить підтримувати режим Башара Асада. Туреччина, Саудівська Аравія і Йорданія також наполягають на усуненні Асада від влади.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Напередодні прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ в Сирії захищає національні інтереси.
Раніше президент Росії Володимир Путін також заявляв, що у Росії є право на військову кампанію в Сирії, тому що до РФ за допомогою звернувся президент країни, і "законну владу необхідно стабілізувати".
Детальніше про цілі Путіна в Сирії читайте в статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна.