Прем'єр Словаччини Роберт Фіцо в черговий раз виступив проти обов'язкових квоти за розподілом біженців в рамках Євросоюзу. Відповідну заяву було зроблено після того, як президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер оголосив про плани розподіл 160 тисяч біженців серед країн ЄС, передає Reuters.
У той же час, Фіцо "високо оцінив пропоновані заходи, включаючи захист кордонів ЄС в Італії і Греції", а також запевнив, що його країна готова "зробити фінансовий внесок, а також забезпечити військову і технічну присутність".
"Однак квоти є ірраціональними і не вирішують нічого. Давайте не схилятися до того, що Німеччина і Франція говорять. У нас є наші власні ідеї, інформація і право висловити свою думку", - підкреслив словацький прем'єр.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.
Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".