У четвер, 3 грудня, прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заявив, що його країна не просила про розміщення в ній іноземних військ, і, якщо іноземні військові підрозділи будуть направлені в Ірак, це буде вважатися "ворожим актом".
Це стало найбільш різкою заявою прем'єра Іраку з приводу намірів США направити до Іраку додаткові "експедиційні цільові сили" в підтримку місцевим силовим структурам. Раніше аль-Абаді вже висловлювався проти цього, але не так різко, заявляючи, що будь-які військові операції або розміщення військових контингентів в Іраку не може відбуватися без схвалення уряду країни.
На даний момент в Іраку перебувають близько 3500 солдатів США. Останнім часом вони посилили тактичну і бойову допомогу, зокрема, курдським збройним формуванням Іракського Курдистану, які нещодавно відбили у ісламістів місто Синджар.
Повідомлялося, що військові США надають допомогу воєнізованих формувань курдів Пешмерга в операції по звільненню міста Синджар від бойовиків "Ісламської держави". Зокрема, солдати США ідентифікують цілі і запитують авіаудари.
Минулого тижня видання The Times повідомляло, що США змінюють військову стратегію проти ІГ з-за втручання РФ у Сирію. Новий план Пентагону полягає в тому, щоб битися з бойовиками ІГ відразу на декількох фронтах.
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".