Але, описуючи американсько-британські відносини після Brexit, вона наголосила, що обидві країни зобов'язані опиратися "занепаду Заходу" і наступу Росії, Китаю і Індії.
Як повідомляє Financial Times, Мей сказала, що скорочення ролі Заходу не було неминучим, тому США і Великій Британії потрібно "знову виступити разом". Говорячи про Китай, вона висловила сподівання, що держави, чий вплив зростає, все ж приймуть демократію і лібералізм. Але якщо ні, тоді Заходу потрібно захистити свої цінності.
"Ми, наші країни, маємо спільну відповідальність вести за собою. Тому що коли інші наступають, коли ми відходимо, це шкодить Америці, Британії і світу", - наголосила Мей.
Під час промови вона пригадала промову прем'єр-міністра Великої Британії Тоні Блера, яку він виголосив у 1999 році. В ній він говорив про те, що Заходу треба бути готовим до військового втручання у інші країни, щоб повалити диктатури і замінити їх демократією. Ці погляди частково стали виправданням для вторгнення в Афганістан, Ірак і Лівію. Але Мей закликала лишити "провальну політку" в минулому і більше не вторгатися в суверенні країни, "щоб змінити їх на свій смак".
Таким чином, вона погодилася з заявами Трампа про те, що США не варто йти на військові вторгнення, якщо це не відповідає їхнім інтересам. Однак, Мей непогодилася з новим американським президентом щодо ролі НАТО і ООН, зауваживши, що ці організації необхідні для ефективної співпраці країн. Також вона під час промови у Філадельфії назвала поведінку Росії у зовнішній політиці "агресивною", хоча Трамп заявляв про наміри шукати спільну мову з Москвою.
Раніше ЗМІ повідомляли, що першу міжнародну зустріч Трамп проведе з Мей. Основною темою їх розмови стануть економічні відносини Сполучених штатів і Великобританії. Вчора британський прем'єр почала свій візит в США.