Представники Північної Кореї та Китаю провели переговори на високому рівні в Пекіні, під час яких обговорювалися двосторонні зв'язки, написали державні ЗМІ КНДР. Це стало рідкісним офіційним візитом північнокорейської делегації до Китаю з моменту блокування кордону Північної Кореї через COVID-19, повідомляє Yonhap.
За повідомленням Центрального телеграфного агентства КНДР (ЦТАК), зустріч між заступником міністра закордонних справ Північної Кореї Пак Мьонг Хо та його китайським колегою Сунь Вейдуном відбулася в Пекіні в п'ятницю, 15 грудня.
Сторони обмінялися думками щодо зміцнення зв'язків напередодні 75-ї річниці встановлення дипломатичних відносин, а також "питань, що становлять спільний інтерес" і "посилення стратегічної співпраці".
ЦТАК не надало детальнішої інформації про маршрут північнокорейської делегації на чолі з Паком і питання, які обговорювалися під час зустрічі.
Поїздка Пака є рідкісним візитом високопоставленого північнокорейського чиновника до Китаю відтоді, як у 2020 році КНДР закрила свій кордон, щоб захиститися від пандемії.
Останній такий візит, за повідомленням ЦТАК, був у серпні 2019 року, коли тодішній директор Генерального політичного бюро Корейської народної армії Кім Су Гіл приїжджав до Пекіна для військових переговорів зі своїм китайським колегою Мяо Хуа.
Нещодавно заступник міністра спорту КНДР Кім Ір Гук відвідав Китай на Азійських іграх в Ханчжоу, але не брав участі в офіційних дипломатичних заходах.
Північна Корея зміцнює зв'язки з Китаєм, традиційним союзником і економічним благодійником КНДР, на тлі глобальних санкцій проти її ядерної та ракетної програм, а також призупинених переговорів про денуклеаризацію зі Сполученими Штатами.
США раніше закликали Китай використати свій вплив, щоб заохотити Північну Корею зробити кроки до деескалації та повернутися до дипломатії.
Час зрозуміти, що Росія, Іран, Північна Корея, Сирія і ще група “товаришів” діють свідомо, вони довго готувалися і мають плани та наміри йти до кінця. Зволікання з адекватною реакцією є вкрай небезпечним. Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті “Якщо ви не за столом, то ви в меню. Що задумали Росія, Китай та їх союзники”.