Правозахисники повідомляють про затримання понад 300 учасників недільних акцій протесту в Білорусі, силовики побили кількох журналістів

Поділитися
Правозахисники повідомляють про затримання понад 300 учасників недільних акцій протесту в Білорусі, силовики побили кількох журналістів © Tut.by
У числі затриманих є репортери і оператори, які працювали на місці подій в Мінську.  

У Білорусі на недільному Марші проти терору в списках білоруських правозахисників значиться 315 затриманих. Оновлюваний список публікує позбавлений реєстрації правозахисний центр "Весна".

Затримання відбувалися в основному в Мінську, а також в Гродно, Могильові та Жодішкі. Серед затриманих - журналісти, які висвітлювали подію. Це три кореспондента газети «Нови Час» - Дмитро Дмитрієв, Олександр Зенькович і Яна труси; оператор телеканалу «Белсат» Дмитро Солтан і відеооператор Белсату Дмитро Кравчук.

Як зазначалося, Дмитрієв під час затримання був сильно побитий і зараз знаходиться в Партизанському РУВС. За свідченням очевидців, побитий також Дмитро Солтан, а його відеокамера пошкоджена.

Інформацію про затримання понад 300 учасників підтверджує і МВС Білорусі, як і те що в районі МКАД міліція "використовувала зброю зі світлошумовими боєприпасами і гумовими кулями".

За інформацією МВС в неділю 1 листопада о білорусі було зафіксовано 13 протестних акцій.

Нагадаємо, вчора в Мінську пройшла акція протесту «Дзяди. Марш проти терору», в якій взяли участь десятки тисяч людей.

Протестувальники колонами намагалися пройти від центру до урочища Куропати на околиці міста, де знаходяться місця масових поховань жертв сталінських репресій, щоб покласти квіти і запалити свічки. Силовики стріляли в повітря, кидали світлошумові гранати, били і затримували мирних громадян.

Протести в Білорусі тривають вже більше двох місяців. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестуючих загинули. Десятки безслідно зникли.

23 вересня білоруський диктатор на церемонії "інавгурації" прийняв присягу "президента" Білорусі, яким він сам себе проголосив за допомогою підконтрольної Центральної виборчої комісії. Україна, США і Євросоюз відмовилися визнавати Лукашенко легітимним президентом Білорусі і ввели санкції проти чиновників його режиму.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди " Ні війни, ні миру" в ZN.UA.

 





Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі