ППО Великої Британії може не витримати удару Росії — The Telegraph

Поділитися
ППО Великої Британії може не витримати удару Росії — The Telegraph © en.wikipedia.org
Справжня російська загроза для Великої Британії полягає у застосуванні крилатих ракет далекого радіусу дії, що запускаються бомбардувальниками в арктичних районах.

Успішна оборона Ізраїля та країн-союзників, включно з Великою Британією, від комплексної ракетної та безпілотної атаки, здійсненої Іраном цими вихідними, привернула увагу до недосконалості британської протиповітряної та протиракетної оборони, а колишній голова Комітету з питань оборони Тобіас Еллвуд навіть закликав Велику Британію розробити власну систему "Залізний купол". Дехто стверджує, що відносно успішне використання Росією й Іраном дронів Shahed-136 вказує на масовану загрозу БПЛА для Великої Британії, з якою її оборона не здатна впоратися. Ці безпілотники є частиною загрози, що насувається на НАТО в Європі в цілому, вважає газета The Telegraph.

"З огляду на їхню вартість [дронів Shahed], вони можуть використовуватися в більшій кількості, ніж звичайні крилаті ракети, але вони повільні й несуть порівняно невеликі 30-50-кілограмові вибухові боєголовки", — пише газета.

Однак для захисту Великої Британії загрозу з боку Росії слід розуміти в більш географічно обмеженому сенсі. Від найближчої території Росії в Калінінградському анклаві до найближчої ділянки британської землі близько 1200 км.

Отже, дрону Shahed-136, що рухається з максимальною швидкістю близько 160 км на годину, знадобиться щонайменше 7 з половиною годин, щоб досягти цілей у Великій Британії, навіть за прямим маршрутом, який не намагатиметься оминути відомі системи ППО союзників і не маскуватиме свою траєкторію. Така атака також мала б пройти через повітряний простір кількох країн-союзників, які мають значні сили ППО і наземної протиповітряної оборони, таких як Польща, Німеччина, Данія і Нідерланди.

Тим часом російські балістичні ракети, зокрема 9М720 і 9М723, що запускаються наземними системами "Іскандер-М", не мають достатньої дальності, щоб досягти британських цілей з російської території. Аналогічно, гіперзвукові балістичні ракети повітряного базування Х-47М2 "Кинжал" для запуску повинні бути доставлені літаками-носіями на відстань близько 480 км від Великої Британії, що є самогубством, оскільки для того, щоб дістатись до Британії, вони повинні пролетіти через повітряний простір великої кількості союзників по НАТО і через їхні засоби протиповітряної оборони. 

"Справжня російська загроза від ракет далекого радіусу дії для Великої Британії фактично залишається такою, якою вона була протягом десятиліть — крилаті ракети далекого радіусу дії, що запускаються бомбардувальниками в арктичних районах, і потенційно підводними човнами в Арктиці або Північній Атлантиці; а також ядерні міжконтинентальні балістичні ракети", — зазначає The Telegraph.

Використання подібних систем, таких як NASAMS та IRIS-T в Україні, показало, що система протиповітряної оборони Sky Sabre, яку вже придбала британська армія, буде надзвичайно ефективною навіть у невеликих батареях проти залпів російських крилатих ракет, тому її придбання має бути пріоритетнішим за грандіозні плани захисту від масованих загроз, які навряд чи досягнуть британських цілей на практиці.

Нагадаємо, що газета The Times писала, що Велика Британія ще досі заробляє на військовій машині Путіна. Британський експорт так званих "загальних високопріоритетних товарів", що використовуються в російських військових системах, до сусідів Росії з початку 2022 року зріс більш ніж на 500%.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі