Позиція Туреччини проти вступу до НАТО Швеції та Фінляндії ніяк не пов'язана з РФ – військовий аналітик

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Позиція Туреччини проти вступу до НАТО Швеції та Фінляндії ніяк не пов'язана з РФ – військовий аналітик © Офіс президента
При цьому Агіл Рустамзаде назвав реальні причини блокування президентом Ердоганом заяв цих країн на членство в Блоці.

Те, що Туреччина ветує вступ до НАТО Швеції та Фінляндії, ніяк не пов'язано з Росією, заявив в інтерв'ю ZN.UA відомий військовий аналітик з Азербайджану Агіл Рустамзаде, з яким поговорила Інна Ведернікова. При цьому Агіл Рустамзаде пояснив, чому Туреччина зайняла таку позицію щодо членства цих двох країн у Північноатлантичному Альянсі.

«Позиція Ердогана чітка та ясна. Обидві країни тривалий час приховували та сприяли проживанню та перебуванню бойовиків терористичної організації РПК на своїй території. Обидві країни застосували санкції до військового сектору Туреччини. А ви допустили б до своїх лав країни, які не поставляють вам зброю? Чи застосовують проти вас санкції? Тому позиція Туреччини ніяк не пов'язана з позицією Росії», – заявив Рустамзаде.

Крім того, за словами аналітика, у цій ситуації також проявляється якість всеєвропейської тусовки, для якої Туреччина чомусь є ворогом.

«Чи є велика різниця в тому, коли Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО зараз чи через рік? Ні. Але потрібна тема. Макрон годинами з Путіним розмовляє, Шольц — у прямому сенсі знущається, а решта дружно обговорюють Ердогана. Який цілком слушно вимагає прибрати санкції, якщо ви хочете бути зі мною в одному блоці. Але я гадаю, що домовляться. Фінляндія вже майже порозумілася з Ердоганом, а Швеція поки працює над цим питанням», – підсумував Рустамзаде.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Швецію і Фінляндію в приховуванні членів сепаратистської бойової Робочої партії Курдистану (РПК), і прихильників священнослужителя Фетхуллаха Гюлена, який базується в США, якого Туреччина звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році. РПК була визнана терористичною організацією в Туреччині, США та ЄС.

Швеція та Фінляндія приїдуть на саміт НАТО у Мадриді 29-30 червня як гості. Але вони зможуть отримати ключі, якщо знайдуть компроміс із Туреччиною за місяць, що залишився.

Прийняття нових членів має бути одностайно схвалено всіма державами, що входять до НАТО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі