Для порятунку тисяч людей, які опинилися у безвихідному становищі через сильні повені, що обрушилися на північний схід Індії та Бангладеш, довелося залучати армію. Мільйони будинків затоплено, транспортне сполучення порушено, повідомляє AP NEW S.
В індійському штаті Ассам внаслідок повеней загинули щонайменше дев'ять людей, а житла 2 мільйонів людей пішли під воду. Їм нема де жити і нема де приготувати собі їжу. Ще 9 людей загинуло від ударів блискавок.
Водночас, Європу накрила небачена спека. У суботу люди стікалися в парки та басейни по всій Західній Європі, щоб хоч трохи відпочити від ранньої спеки, через яку у Франції та Іспанії ртутний стовпчик піднявся вище 40 °C. У Німеччині очікуються температури до 38 °C.
Тим часом офіційні особи попередили про лісові пожежі в західній частині Середземномор'я. Служба управління надзвичайними ситуаціями Європейської комісії "Коперник" заявила, що пожежна небезпека є "надзвичайною" та "дуже надзвичайною" на більшій частині Іспанії, у долині річки Рони у Франції, на Сардинії, Сицилії та в деяких районах материкової Італії.
Метеорологи у Франції назвали ситуацію "винятковою" і передбачили, що в суботу може бути досягнуто максимальної температури - 43 °C, перш ніж грози принесуть прохолодну погоду з Атлантики.
Експерти кажуть, що рання хвиля спеки - це ознака того, що наближається в майбутньому, оскільки через зміну клімату екстремальні температури, які зазвичай спостерігаються лише у липні та серпні, стають вірогіднішими й у червні.