Інститут світових ресурсів (World Resources Institute), всесвітня дослідницька група, встановила, що до кінця десятиліття щорічно від повеней в річкових і побережний районах постраждають 147 мільйонів чоловік в порівнянні з 72 мільйонами людей всього 10 років тому, повідомляє The Guardian.
Збиток, нанесений міській власності, зросте з 174 до 712 млрд доларів на рік.
До 2050 року "цифри будуть катастрофічними", - йдеться у звіті. У загальній складності 221 мільйон людей будуть в групі ризику, при цьому в містах втрати складуть 1,7 трильйона доларів в рік.
Коли WRI вперше розробив свій інструмент моделювання повеней в 2014 році, прогнози здавалися "фантастикою", сказав Чарлі Ісланд, директор з водних ініціатив у WRI.
"Але зараз ми спостерігаємо збільшення масштабів збитку в режимі реального часу", - сказав Ісланд. "Ми ніколи не бачили подібних повеней раніше".
Повені посилюються через кліматичну кризи, рішень про заселення районів підвищеного ризику і спустошення земель внаслідок надмірного використання підземних вод.
Найбільші повені відбудуться в Південній і Південно-Східній Азії, в тому числі в Бангладеш, В'єтнамі, Індії, Індонезії та Китаї.
Наслідки будуть менш страшними, але все ж будуть ставати все більш серйозними в США, де найбільш високий ризик прибережних повеней. США займають третє місце серед країн, які в найближчі 10 років найбільше постраждають від повеней у прибережних районах міст після Китаю та Індонезії.
Збиток, нанесений прибережними повенями в США, зросте з 1,8 млрд доларів США в 2010 році, до 38 млрд у 2050 році. Причому, половина населення країни, що входить в групу ризику зазнати впливу повеней, проживає лише в трьох штатах - Луїзіані, Массачусетсі та Флориді.
Згідно з окремим дослідженням, сьогоднішні повені можуть стати звичайним явищем для більшої частини узбережжя США. Це тому, що урагани стають сильнішими, моря піднімаються, а режими дощів змінюються, все із-за глобального потепління, що викликане дыяльныстью людей.
У США річкові повені будуть посилюватися, але ці збитки залишаться приблизно такими ж, оскільки будуть зроблені великі інвестиції в захист від повеней.
Раніше, кронавірус може призвести до вимирання в бідних країнах. В інтересах багатого світу допомогти впоратися з пандемією країнам, що розвиваються, від цього прямо залежить його власна безпека.
Також, пандемія COVID-19 може призвести до дворазового збільшення кількості голодуючих у світі – ООН. У 2020 році з гострою нестачею продовольства можуть зіткнутися чверть мільярда чоловік.