Коронавірус може призвести до вимирання в бідних країнах - The Economist

Поділитися
Коронавірус може призвести до вимирання в бідних країнах - The Economist Сovid-19 скоро може з'явитися у всіх бідних країнах
В інтересах багатого світу допомогти впоратися з пандемією країнам що розвиваються, від цього залежить його власна безпека.

Новий коронавірус викликав справжній хаос у багатих і благополучних державах. Однак, часто упускається з виду збиток, який вірус заподіє бідним країнам, що може ще більше погіршити ситуацію. Офіційні дані не можуть показати всієї картини. Станом на 25 березня у всій Африці повідомили тільки про 2800 інфікованих; В Індії лише 650. Але вірус є практично в кожній країні і напевно буде поширюватися. Але там немає вакцин. Там немає ніякого лікування. Дуже грубе припущення полягає в тому, що без кампанії соціального дистанціювання від 25% до 80% населення будуть інфіковані. З них, можливо, 4,4% будуть серйозно хворі, а третина з них буде мати потребу в інтенсивній терапії. Для бідних місцин це передбачає лихо, повідомляє The Economist.

Соціальне дистанціювання практично неможливо, якщо ви живете у людних районах. Помити руки – важке завдання, якщо у вас немає доступу до проточної води. Уряди можуть заборонити людям виходити на роботу, але якщо це означає, що їх сім'ї будуть голодувати, люди все одно будуть виходити на вулицю в пошуках заробітку. І якщо уряд вирішить заважати, люди можуть збунтуватися.

Так що, covid-19 скоро може з'явитися у всіх бідних країнах. І їх системи охорони здоров'я не в змозі впоратися з цим. Багато з яких не можуть впоратися з уже відомими їм інфекційними захворюваннями, не кажучи вже про нові і дуже заразні. Наприклад, в Пакистані витрати на охорону здоров'я в розрахунку на душу населення становлять одну двохсоту від американського рівня. В Уганді - більше міністрів, ніж ліжок у відділеннях інтенсивної терапії. Протягом історії, пандемії найбільше вражали бідні країни. Більшість людей, які вмирають від СНІДу, є африканцями. Іспанський грип знищив 6% всього населення Індії.

Десятки країн саме ізолювались. Індія оголосила про "повну заборону" виходу з дому на 21 день. Південна Африка розгорнула армію, щоб посилити дотримання карантинних заходів. Вони можуть сповільнити захворювання, але навряд чи зупинять його.

В багатьох місцях все ще не визнають проблеми. Вуличні ринки в М'янмі переповнені. Популістський президент Бразилії Жаїр Больсонаро назвав covid-19 просто "насмішкою". Деякі лідери неосвічені. Президент Танзанії Джон Магуфули сказав, що церкви повинні залишатися відкритими, тому що коронавірус "сатанинський" і "не може вижити в тілі Христа". Багато автократів бачать в covid-19 зручне виправдання для посилення своєї влади. Очікується, що деякі з них будуть забороняти політичні мітинги, відкладати вибори і посилювати стеження за повсякденним життям громадян - і все це, звичайно, для захисту громадського здоров'я.

Звичайно, є підстави і для надії. У бідних країнах населення досить молоде - середній вік в Африці становить менш 20 років, і молоді люди з меншою ймовірністю вмирають від інфекції. Найбідніші живуть в сільській місцевості: дві третини людей в країнах з доходом на душу населення нижче 1000 доларів у рік живуть у сільській місцевості порівняно з менш ніж однією п'ятою сільського населення в багатих країнах. Фермери можуть вирощувати солодку картоплю, не поширюючи вірусні краплі один на одного. Клімат також може допомогти. Ймовірно, спекотна погода уповільнює поширення covid-19, але це не точно. Деякі країни вже мають корисний досвід боротьби з вірусами. Країни, що перенесли "Еболу", засвоїли уроки та дізналися багато нового про миття рук, відстеження контактів і забезпечення суспільної довіри до держави.

Але на жаль, навіть гарні новини надходять з пересторогами. Люди в бідних країнах можуть бути молодими, але у них часто слабкі легені або імунна система через недоїдання, туберкульоз або СНІД. Сільські жителі можуть заразитися вірусом пізніше, але скоріш за все, рано чи пізно, вони все ж заразяться їм. Ізоляцію буде важко дотримуватися, якщо уряди не зможуть забезпечити хорошу інфраструктуру безпеки. Фірмам потрібні кредити, щоб уникнути звільнення персоналу. Неофіційні працівники також мають потребу в грошах, щоб протриматися. На жаль, бідні країни не мають фінансових можливостей для забезпечення цих речей, і covid-19 тільки ускладнив ситуацію.

Попит на товари, від сирої нафти до свіжих квітів, впав і вплинув на ринки, що розвиваються. Туризм збанкрутував. Ніхто зараз не хоче відвідувати Масаї Мара або Мачу-Пікчу. З початку кризи іноземні інвестори вивели вісімдесят три мільярди доларів з ринків, що є найбільшим з коли-небудь зафіксованих відтоків капіталу, повідомляє торгова група Інституту міжнародних фінансів. Грошові перекази, які зазвичай є страховкою у важкі часи, можуть впасти, оскільки мігранти в багатих країнах втрачають роботу.

Багато бідних країни і країни з середнім рівнем доходу стикаються з кризою платіжного балансу і колапсом державних доходів, оскільки їм необхідно збільшити витрати і імпорт, пов'язані з охороною здоров'я (щоб скоротити число загиблих) та добробут (щоб працівники змогли ізолювати себе без роботи і без грошей). У той час як уряди в багатих країнах можуть дешево брати кредити в умовах кризи, коли інвестори стікаються в безпечне місце, в бідних країнах зростають їх витрати за позиками. Компроміс між порятунком життів і порятунком засобів до існування є болісним. За словами прем'єр-міністра Пакистану Імрана Хана, його турбує те, що "якщо ми закриємо міста ... ми врятуємо людей від короновіруса з одного боку, але вони помруть від голоду".

Багато більш благополучних країни не тільки не допомагають, але і різко звернули на націоналістичну доріжку. Деякі місця, такі як ЄС, обмежують експорт медичних комплектів. Це йде врозріз з цінностями, які вони сповідують. Інші країни, такі як Казахстан, обмежують експорт продуктів харчування, яких немає у них в дефіциті. Якщо світова торгівля застопориться, економічний збиток буде набагато більшим. Для бідних країн, які покладаються на імпортні продукти, це може бути смертельно небезпечним.

Так як багато про covid-19 залишається невідомим, будь-яка відповідь по вірусу має ґрунтуватися на неповній інформації. Але деякі речі актуальні й очевидні. Уряди в бідних країнах, як і скрізь, повинні надавати людям своєчасну і точну інформацію всіма можливими засобами. Не повинно бути ніяких приховань, ніяких відключень інтернету, ніяких арештів тих, хто ділиться неупередженими і неприємними новинами.

Між тим, багатий світ повинен швидко та ємко допомагати бідним країнам. МВФ каже, що він готовий розгорнути свою кредитну допомогу в 1 трильйон доларів. Однак, може знадобитися набагато більше. Коли редакція видавала цей номер "Велика двадцятка" збиралася викласти свій план. І цей план повинен бути щедрим. Частина цієї величезної фінансової допомоги повинна піти на пом'якшення страждань глобального півдня. Китай завойовує свій вплив у цьому регіоні завдяки постачання великих партій медичного обладнання. Бідні країни будуть пам'ятати, хто їм допоміг.

Як показали минулі кампанії проти малярії і ВІЛ, потрібні скоординовані глобальні зусилля по боротьбі з загальним лихом. Вже надто пізно, щоб уникнути великої кількості смертей, але ще не пізно запобігти катастрофі. І в інтересах багатих країн думати, як на глобальному, так і на місцевому рівні. Якщо covid-19 залишиться спустошувати країни, що розвиваються, то дуже скоро вірус знову пошириться в багаті регіони.

Раніше повідомлялося, що до прийняття пакету міжнародної економічної допомоги країнам G20 радили відкласти стягнення боргів з бідних країн, а також частково зняти санкції з деяких країн.

Як відзначає Іван Біленко у своїй статті "COVID-19: шторм, що насувається на Африку" для "ZN.UA", консолідація зусиль на африканському континенті, як це було під час спалаху лихоманки Ебола, зараз просто неможлива.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі