У Мінську після масових звільнень з ЦИП на Окрестина і СІЗО в Жодіно потерпілі не можуть пройти огляд і отримати висновок про тяжкість тілесних ушкоджень, передає tut.by.
Протестанти, що вийшли з ізоляторів потрапляють в замкнуте коло - вони не можуть звернутися до органів кримінального переслідування і Державний комітет судових експертиз з паспортом і отримати постанову, тому що у них відібрали документи.
На офіційному сайті комітету зазначено, що визначити характер і ступінь тяжкості тілесних ушкоджень можна і без залучення органів кримінального переслідування, платно, однак зараз ці послуги недоступні.
У мінських структурних підрозділах комітету кажуть, що платного огляду тілесних ушкоджень немає, а на сайті невірна інформація.
За повідомленням tut.by, після численних питань з боку преси і постраждалих, прес-служба комітету дописала на сайті інформацію ,, що через «поточного навантаження» договори з проведення експертиз не укладають.
Видання зазначає, що Державний комітет судових експертиз - єдина структура, де можна було отримати огляд.
Нагадаємо, в містах Білорусі шостий день тривають страйки та інші акції проти результатів виборів президента, переможцем яких ЦВК країни попередньо оголосив Олександра Лукашенка. Опозиція в особі його головної конкурентки Світлани Тіхановском результат не визнала.
Люди вийшли на вулиці 9 серпня, відразу після оголошення результатів екзит-полів. ОМОН, міліція і внутрішні війська жорстко придушує протести. Надмірне і невиправдане насильство викликало хвилю обурень. Загинули вже двоє людей.
Всього, за даними МВС Білорусі, затримано понад 7000 осіб, в деяких містах затриманих відпускають, тому що все СІЗО і в'язниці переповнені.
Чи впаде режим Лукашенка в результаті вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.