Посол Німеччини в Україні "з великим занепокоєнням" спостерігає за розвитком подій навколо рішення КСУ

Поділитися
Посол Німеччини в Україні Посол Німеччини Анка Фельдгузен
Боротьба з корупцією - центральна складова в прагненнях України наблизитися до ЄС і виконати конституційне завдання незворотності євроатлантичного курсу, заявила Анка Фельдгузен.

Посол Німеччини Анка Фельдгузен прокоментувала рішення КСУ по е-декларуванню, заявивши, що в інстанції повинні враховувати в своїх рішеннях конституційне завдання незворотності євроатлантичного курсу України, повідомляє "Укрінформ", посилаючись на джерела в "Інтерфакс-Україна".

Правда, є думка, що це не було враховано при прийнятті ним рішення з електронного декларування, зазначила Анка Фельдгузен.

"Це конституційне завдання повинне враховувати в своїх рішеннях і Конституційний Суд. Але є сумніви, що це було враховано при прийнятті останнього рішення щодо електронних декларацій про доходи. Також судді мали конфлікт інтересів. Тому у мене є питання, чи може КС вданому складі діяти в відповідно до своїх конституційних завданнями ", - повідомила Фельдгузен.

Посол Німеччини Анка Фельдгузен відзначила, що "з великим занепокоєнням" спостерігає за розвитком історії з КСУ щодо антикорупційних законів в Україні.

"Потрібно вирішити нинішню кризу конструктивно і методами правової держави", - повідомила вона.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи-За життя», що стосується відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАПКА.

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим. Його підтримав суддя Василь Лемак.

НАПКА засумнівався в об'єктивності суддів і заявило про конфлікт інтересів в їх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягнути до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАПКА закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

На екстреному засіданні РНБО, яке скликав президент Володимир Зеленський, були прийняті рішення знову відкрити реєстр е-декларацій, а також внести в Раду невідкладний законопроект «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства». Вигодонабувачами скандального рішення КСУ Зеленський назвав олігархів і агентів впливу РФ.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Леменова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі