Посли ЄС вперше за 30 років узгодили санкції проти Китаю – ЗМІ

Поділитися
Посли ЄС вперше за 30 років узгодили санкції проти Китаю – ЗМІ
Посли ЄС затвердили заборону на поїздки і заморожування активів чотирьох китайських осіб через порушення прав людини стосовно уйгурів.

Європейський союз погодився в середу, 17 березня, внести в чорний список китайських чиновників за порушення прав людини. Це перші санкції проти Пекіну після ембарго ЄС на постачання зброї в 1989 році через події на площі Тяньаньмень, пише агентство Reuters з посиланням на два дипломатичних джерела.

Посли ЄС в рамках нового санкційного механізму щодо захисту прав людини затвердили заборону на поїздки і заморожування активів чотирьох китайських осіб, а також санкції щодо однієї організації з Китаю. Однак їх імена не будуть оприлюднені до офіційного затвердження міністрами закордонних справ ЄС 22 березня.

"Прийняті обмежувальні заходи через серйозні порушення прав людини", - сказав один дипломат з ЄС.

За словами дипломатів, китайські чиновники звинувачені в порушенні прав людини стосовно уйгурської мусульманської меншини в Китаї. Вони кажуть, що даний крок показує глибоке занепокоєння з приводу становища уйгурів в Європі, США і Канаді.

В кінці 2020 року в ЄС був прийнятий європейський «Акт Магнітського». Його мають намір застосовувати до іноземців, відповідальним за порушення прав людини. Санкції передбачають блокування активів і закриття в'їзду в ЄС. Перший пакет заходів санкцій в рамках нового механізму був застосований у березні до російських силовиків, причетних до переслідування опозиціонера Олексія Навального. ЄС наклав санкції на генпрокурора РФ Ігоря Краснова, главу Слідчого комітету Олександра Бастрикіна, начальника Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова і командувача Росгвардіей Віктора Золотова.

1 березня влада Китаю запустили кампанію по дискредитації уйгурок, які заявили про сексуальне насильство над ними в таборах в регіоні Сінцзян, де КНР насильно утримує близько мільйона чоловік з цієї тюркської етнічної групи. У міру того як твердження про порушення прав людини в Сіньцзяні поширюються по світу, все більше число західних політиків звинувачують Китай в геноциді.

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки разом зі ще 22 країн ООН розкритикували Китай за переслідування уйгурів та інших мусульман. Перед цим правозахисники з Human Right Watch закликала ООН тиснути на Китай через масові затримання уйгурів у провінції Сіньцзян. Також правозахисники вказали на інші серйозні порушення прав людини.

В концтаборах в китайському Сіньцзяні утримують понад 1 млн уйгурів, казахів, узбеків, киргизів. В'язням заборонені їх релігійні обряди, вони не можуть говорити на рідних мовах. Також в таких таборах змушують славити Коммпартію Китаю. При цьому в Пекіні заперечують переслідування громадян за релігійною та етнічною приналежністю. А концтабори в Сіньцзяні влада Китаю називає "таборами перевиховання". У Пекіні стверджують, що в них люди нібито перебувають добровільно.

У 2017-2019 роках мінімум 80 тисяч уйгурів вивезли з Сіньцзяна для роботи на фабриках в дев'яти інших регіонах, де обмежують їх свободу пересування, селять в окремих гуртожитках, змушують ходити на заняття з ідеологічної підготовки і забороняють вчиняти практикувати свої релігійні обряди.

Влада Китаю експлуатувала уйгурів на 27 китайських фабриках, які пов'язані з 83 всесвітньо відомими брендами, серед яких Apple, Google, Microsoft, Adidas, Nike, H&M, Uniqlo, Zara, Mercedes-Benz і Volkswagen.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі