Посла РФ у Римі викликали у МЗС Італії

Поділитися
Посла РФ у Римі викликали у МЗС Італії © unsplash/mike_swigunski
Причина виклику російського посла на килим – антиіталійські висловлювання російських урядовців.

У заяві міністерства закордонних справ Італії йдеться, що посол РФ Сергій Разов був викликаний за вказівкою міністра закордонних справ Луїджі Ді Майо та "за погодженням" з офісом прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі.

Минулого місяця міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висміяв мирний план Ді Майо, який було передано до ООН. Лавров назвав план, який закликав до поступового припинення вогню та створення гуманітарних коридорів в Україні, несерйозним. Лавров також натякнув, що Ді Майо займається "саморекламою", щоби набрати голоси.

У заяві італійського МЗС йдеться, що генеральний секретар міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва посол Етторе Франческо Секуї "рішуче відкидає звинувачення в аморальності", спрямовані на деяких керівників італійських установ та ЗМІ.

Секуї також відкинув "інсінуації щодо нібито участі ЗМІ Італії в антиросійській кампанії". У тому ж заяві Секуї повторив, що Італія засуджує "невиправдану агресію" Росії проти України.

Італія розробила та передала ООН план миру та врегулювання кризи в Україні, що складається з чотирьох етапів. Документ підготувало Міністерство закордонних справ Італії.

Італія запропонувала чотири етапи для подолання кризи, які відбуватимуться під наглядом Міжнародної групи сприяння.

  • Перший крок стосується припинення вогню та ліквідації лінії бойових зіткнень під наглядом ООН, що дозволить обговорити відкриті питання та підготувати ґрунт для остаточного припинення бойових дій.
  • Другий крок пов'язаний із багатосторонніми переговорами щодо майбутнього міжнародного статусу України, зокрема виняткового характеру вступу України до Євросоюзу та її нейтрального статусу, забезпеченого міжнародною політичною «гарантією».
  • Третій пункт, найскладніший з дипломатичної точки зору, стосується визначення двосторонньої угоди між Росією та Україною щодо територіальних питань Донбасу та Криму для вирішення протиріч міжнародно-визнаними кордонами, знову ж таки за міжнародного посередництва.
  • Четвертий пункт пропонує нову багатосторонню угоду про мир та безпеку в Європі в контексті ОБСЄ та Політики сусідства Європейського Союзу. Реорганізація міжнародного балансу, починаючи з відносин між ЄС та Москвою. У цих рамках пропонується визначити низку пріоритетів: стратегічну стабільність, роззброєння та контроль над озброєннями, запобігання конфліктам та заходи щодо зміцнення довіри.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі