Поразка Трампа на виборах не призведе до «зниження активності» світових автократичних лідерів — FT

Поділитися
Поразка Трампа на виборах не призведе до «зниження активності» світових автократичних лідерів — FT © Flickr/White House
Популісти втратили свого «неформального лідера», але це не стане для них серйозною перешкодою.

Вже давно не секрет, що американський президент Дональд Трамп проявляв симпатію до авторитарних лідерів. Коли результати виборів президента США 2020 року почали з’являтися у новинах, багато популістських світових лідерів фактично підтримували заяви Трампа про те, що саме він є переможцем виборчих перегонів, а демократии вкрали у нього перемогу, пише Financial Times.

«Цілком ясно, що американський народ обирав Дональда Трампа та Майка Пенса ще на чотири роки», - написав у Twitter прем’єр-міністр Словенії Янез Янша, коли підрахунок голосів у США ще не був завершений.

Публікація словенського лідера була не просто «комічним прорахунком», він також підкреслив важливий момент. У всьому світі є політичні лідери та уряди, які розраховували на перемогу Трампа, адже саме президентство Трампа є більш сприятливим для них.

Дональд Трамп протягом тривалого часу був фактично неформальним лідером популістських політиків у всьому світі. Найбільше виділяються серед таких політиків уряди Бразилії, Польщі та Угорщини.

У таких країнах, як Італія та Німеччина, також є правопопулістські партії, які розраховували на прихильність Дональда Трампа.

Окрім «чистих популістів», існує група урядів, які з погляду багатьох стратегічних та ідеологічних міркувань будуть занепокоєні поразкою Трампа на виборах. До них належать уряди таких країн, як Ізраїль, Саудівська Аравія, Велика Британія та Індія.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан є одним із найбільших «прихильників трампізму» на світовій арені. Рішучість угорського лідера заборонити мусульманським біженцям в’їзд до Європи під час європейської міграційної кризи у 2015 році привернула увагу та викликала схвалення «правих американських політичних сил».

Через рік республіканець Дональд Трамп переміг на виборах і став новим президентом США, пообіцявши під час передвиборчої кампанії "побудувати стіну", яка б зупинила потік мігрантів.

Польський уряд, очолюваний політичною партією "Право і справедливість", підтримував націоналістичну та «антиглобалістську політику», яка багато в чому нагадує політичну стратегію Дональда Трампа. Дональд Трамп у своїй промові під час візиту до Варшави наголошував на цій ідеологічній близькості.

Адміністрація Трампа активно підтримувала своїх «ідеологічних союзників» у Варшаві та Будапешті і при цьому «втрачала зв’язки» з демократичними урядами в Брюсселі та Берліні.

«Ми звикли думати, що Європа - наше майбутнє; сьогодні ми знаємо, що ми - майбутнє Європи", -  з упевненістю заявив Орбан.

Однак, поразка Трампа фактично руйнує всі шанси Орбана стати «фігурою глобального значення».

Але, навіть якщо поразка Трампа негативно вплине на європейських популістів, цей вплив не буде катастрофічним.

Уряди Угорщини та Польщі мають глибоке внутрішнє коріння. А те, що Дональд Трамп отримав досить велику підтримку серед американських виборців означає, що популістські уряди все ще мають потужну ідеологічну підтримку в США.

Подібно до того, як європейські ліберали вирішити «пережити» президентство Трампа, так і авторитарні лідери будуть просто чекати завершення епохи демократа Джо Байдена в США.

Результат президентських виборів у США також стане сильним ударом для бразильського президента Жаїра Болсонару, адже він неабияк розраховував на підтримку Дональда Трампа. Зараз бразильський лідер виглядає «самотнім» на міжнародній політичній арені, хоча на даний момент він має підтримку свого народу.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху також говорив про «приязні відносини» з Дональдом Трампом, однак прихід президента Байдена може послабити впливовість Нетаньяху як «вдома», так і за кордоном.

Принц Мохаммед ібн Салман, фактичний правитель Саудівської Аравії, також має підстави для занепокоєння. Під час виборчої кампанії Байден закликав припинити продаж зброї до Саудівської Аравії.

Популістська політика прем'єр-міністра Індії Нарендра Моді мала багато спільного з поглядами Дональда Трампа, однак, Джо Байден планує втілювати в життя іншу політичну стратегію.

А ще є британський прем'єр-міністр Борис Джонсон. Трамп активно підтримував Brexit, тоді як Джо Байден спочатку виступив проти виходу Британії з ЄС. Під час президентства Байдена Борис Джонсон буде змушений «позбутися від репутації британського Трампа».

Уряд Джонсона зараз намагається підкреслити, що погляди прем'єр-міністра Великої Британії на такі питання, як кліматичні зміни, торговельна політика – мають більше спільного з політичною стратегією Байдена, а не Трампа.

Проте, так чи інакше, міжнародний «фан-клуб Трампа» не буде здаватися, навіть за президентства Байдена, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі