Щонайменше 58 людей отримали поранення під час антиурядових протестів у Перу, які 19 січня спалахнули з новою силою по всій країні: на вулиці вийшло кілька тисяч людей, повідомляє Reuters.
У Лімі поліцейські застосували сльозогінний газ, щоб відігнати демонстрантів, що кидають скляні пляшки та каміння, коли на вулицях горіли пожежі. У південному регіоні країни Пуно близько 1500 протестувальників напали на поліцейську дільницю в місті Ілаві, заявив міністр внутрішніх справ Вісенте Ромеро. За словами Ромеро, спалахнула також поліцейська ділянка в Зепіті.
Органи охорони здоров'я Ілаві повідомили про вісьмох пацієнтів, госпіталізованих з травмами, у тому числі переломами рук і ніг, ударами очей та проколами живота.
У четвер на тлі заворушень спалили майже столітній особняк у центрі Ліми. Причини підпалу з'ясовуються, але влада каже, що він був «добре спланований».
Великий мідний рудник Antapaccay компанії Glencore в регіоні Куско призупинив роботу в п'ятницю після того, як протестувальники напали на його підприємство — одне з найбільших у країні — втретє цього місяця.
Демонстранти також атакували аеропорти в Арекіпі, Куско та південному місті Хуліака, завдавши нового удару туристичної індустрії Перу.
Se viene generando disturbios en el centro de lima, con ataques a las fuerzas del orden y destrucción del patrimonio público y privado; la @PoliciaPeru hace uso legal de la fuerza, garantizando el respeto de los derechos humanos. Asimismo, hacemos un llamado a la calma y la Paz. pic.twitter.com/opKY5vdzOe
— Policía Nacional del Perú (@PoliciaPeru) January 20, 2023
«Це загальнонаціональний хаос, тож жити не можна. Ми у жахливій невизначеності — економіка, вандалізм», — сказав мешканець Ліми Леонардо Рохас.
Уряд поширив надзвичайний стан на шість регіонів, обмеживши деякі цивільні права.
Діна Болуарте стала президентом Перу на початку грудня: до неї ця посада перейшла як до віцепрезидента після того, як Конгрес усунув президента Педро Кастільо, звинувативши його у спробі держперевороту.