Туреччина скасувала візит глави Міноборони Швеції через антитурецькі протести у Стокгольмі       

Поділитися
Туреччина скасувала візит глави Міноборони Швеції через антитурецькі протести у Стокгольмі        © Міністерство національної оборони Турції/facebook
Влада Швеції дозволила проведення протестів.

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що запланований візит глави Міноборони Швеції до Анкари був скасований після того, як влада країни надала дозвіл на проведення антитурецьких протестів у Стокгольмі. Про це повідомляє Reuters.

«На цей час візит міністра оборони Швеції Пала Йонсона до Туреччини 27 січня став безглуздим. Тому ми скасували візит», - сказав Акар.

Міністр оборони Швеції планував відвідати наступного тижня Анкару на запрошення свого турецького колеги, оскільки країна сподівалася підштовхнути Туреччину до ратифікації заявки на вступ в НАТО.

Акар заявив, що він обговорив з президентом Туреччини Тайїпом Ердоганом відсутність заходів щодо запобігання антитурецьким протестам у Стокгольмі і передав свою реакцію главі Міноборони Швеції в кулуарах засідання контактної групи з питань оборони України.

«Неприйнятно не робити жодних кроків і не реагувати на них (протести). Необхідні речі мали бути зроблені, заходи повинні бути вжиті», - сказав Акар, згідно із заявою турецького Міністерства оборони.

Перед цим Туреччина викликала посла Швеції через дозвіл влади на проведення акції протесту, під час якої може бути спалено священну книгу мусульман Коран біля посольства Туреччини в Стокгольмі.

Швеція та Фінляндія подали заявки на вступ в НАТО минулого року після того, як були стурбовані вторгненням Росії в Україну. Лише дві з 30 країн Альянсу - Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки. Ратифікація з боку Угорщини розглядається як формальність і очікується найближчим часом.

Туреччина висунула суттєві заперечення проти вступу північних країн до Альянсу, посилаючись на їхню підтримку курдських угруповань, які Анкара розглядає як терористичну загрозу. Туреччина вимагає від Швеції, зокрема, зробити більше для стримування курдських угруповань, перш ніж вона погодиться ратифікувати їхні заявки на вступ до НАТО. Нещодавно президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган нагадав умову для ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО. Він заявив, що країні необхідно вислати 130 осіб, яких Туреччина вважає терористами. 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі