Державний секретар США Майкл Помпео звинуватив Росію і Кубу у підтримці венесуельської кризи, так як Москва і Гавана підтримували і продовжують підтримувати режим Ніколаса Мадуро - зокрема, Росія ігнорує американські санкції проти Венесуели, повідомляє Deutsche Welle.
"Російська нафтова держкомпанія "Роснефть" продовжує купувати нафту у венесуельської держкомпанії PDVSA всупереч санкціям США, а глава "Роснафти" Ігор Сєчін продовжує рятувати режим", - заявив Помпео у понеділок, 11 березня, у Вашингтоні.
Він також нагадав, що Москва активно озброює режим Мадуро - Венесуела є одним з найбільших імпортерів російського озброєння, у першу чергу, стрілецької зброї та систем ППО.
Також Помпео заявив, що Куба є "реальною імперіалістичною державою" по відношенню до Венесуели, оскільки забезпечує Мадуро та його оточенню фізичний захист, а його режиму - матеріальну та політичну підтримку. Саме Куба, за словами Помпео, винна у блекаутах, які стрясають Венесуелу.
"Якщо немає електрики, то це є чудовим результатом сучасного кубинського інженерного мистецтва, якщо немає води, то спасибі треба сказати кубинським гидрологам", - вказав голова Держдепартаменту США.
Раніше США запровадили санкції стосовно уряду Венесуели і закликали союзників заморозити активи нафтогазової компанії PDVSA, яка належить державі.
23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро. За два тижні до цього пройшла інавгурація Мадуро на черговий президентський термін. На багатотисячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо приніс присягу тимчасового президента Венесуели.
США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів. Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Сітка" Мадуро" і "Голодні ігри Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".