Державний секретар США Майк Помпео зв'язав відновлення ракетних пусків в Північній Кореї з недавньої зустріччю голови Державної ради КНДР Кім Чен Ина з президентом Росії Володимиром Путіним у Владивостоці. В інтерв'ю американському телеканалу CBS Помпео порекомендував звернути на цей момент особливу увагу.
"Ви звернули увагу, що це відбулося відразу після його візиту в Росію, вірно? Він прийняв рішення щодо цих дій відразу після розмови із Володимиром Путіним... Ми все ще оцінюємо гідну відповідь [на ракетні випробування], але я хочу, щоб ваша аудиторія знала, що ми маємо намір використовувати всі дипломатичні можливості. Я продовжую запрошувати наших колег на переговори", – сказав Помпео.
У суботу, 4 травня, Північна Корея запустила у східному напрямку кілька ракет малої дальності. Далі у неділю, 5 травня, КНДР провела нову серію випробувань керованих тактичних ракет і навчальні стрільби реактивних систем залпового вогню.
У Владивостоці 25 квітня завершилися перші в історії переговори президента Росії Володимира Путіна і північнокорейського лідера Кім Чен Ина в форматі "тет-а-тет", вони тривали близько двох годин. За їхніми підсумками не було підписано ніяких документів і не оголошувалися ніякі декларації.
Аналітики зазначають, що для Путіна ця зустріч могла стати важелем тиску США. Втім, як і для Кім Чен Ина. Зустріч глав Росії та Північної Кореї готувалася близько трьох років, проте в КНДР зважилися на переговори тільки після провалу другого саміту з президентом США в Ханої. Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.