Держсекретар США Майк Помпео заявив, що знімає "добровільно введені обмеження" на відносини між США і Тайванем.
"Сьогодні я оголошую про зняття всіх цих добровільних обмежень", - йдеться в заяві Помпео, поширеному Держдепартаментом, пише Голос Америки.
"Органи виконавчої влади повинні вважати недійсними всі раніше видані Державним департаментом... інструкції щодо відносин з Тайванем", - додав Помпео.
"Тайвань - динамічно розвивається демократія і надійний партнер Сполучених Штатів. Проте протягом декількох десятиліть Державний департамент керувався складними внутрішніми обмеженнями для регулювання взаємодії наших дипломатів, військових та інших офіційних осіб зі своїми тайванськими колегами. Уряд Сполучених Штатів вживало ці дії в односторонньому порядку, намагаючись утихомирити комуністичний режим в Пекіні. Більше цього не буде", - йдеться в заяві, поширеній Держдепартаментом.
Тайвань - острів у Східній Азії. Управляється урядом Республіки Китай - країни з обмеженим міжнародним визнанням в Східній Азії.
Зараз в США закінчується перехідний період до вступу 20 січня на посаду нового президента США Джо Байдена. Адміністрація поки чинного президента США Дональда Трампа вела тривалі "торгові війни" з КНР, що, ймовірно, і пояснює прийняття подібних геополітичних рішень щодо визнання "іншого Китаю".
Раніше повідомлялося, що адміністрація Джо Байдена після його інавгурації планує відновити ядерні переговори з Росією і одночасно покарати Москву за хакерські атаки на уряд, пише американська газета The New York Times з посиланням на радника.
Договір СНО-3 про взаємне скорочення стратегічних ядерних арсеналів, підписаний президентами Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим, закінчується в лютому. Президент США Дональд Трамп хотів включити в договір і Китай, але передумав.