Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон очікує від КНДР конкретних дій, спрямованих на стабілізацію обстановки в регіоні та покращення відносин зі Сполученими Штатами. Очільник Держдепартаменту назвав звільнення трьох американських громадян, яких утримують у КНДР, а також домовленість про безповоротне та верифіковане припинення ядерної програми кращим результатом майбутньої зустрічі президента США Дональда Трампа із північнокорейським диктатором Кім Чен Ином.
"Хто знає, як в результаті пройдуть переговори? Наші очі широко відкриті, Кім Чен Ину доведеться прийняти рішення. Ми використовуємо слово "безповоротній". Нам потрібні дії та вчинки", - заявив керііник американського зовнішньополітичного відомства в неділю, 29 квітня, передає "Голос Америки".
При цьому держсекретар не став давати жодних обіцянок щодо пом'якшення санкційного тиску на північнокорейських режим.
Помпео запевнив, що у разі невдалих переговорів США "не дозволять Кім Чен Ину продовжувати залякувати нас".
Нагадаємо, 27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.
Перед цим з Кім Чен Ином зустрівся екс-директор ЦРУ Майком Помпео, якого президент США Дональд Трамп висунув на посаду держсекретаря.
Трамп підтвердив готовність зустрітися з Кім Чен Ином найближчим часом і заявив, що розглядає п'ять варіантом місць для проведення переговорів.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".