Помер лауреат Нобелівської премії, який відкрив ВІЛ

Поділитися
Помер лауреат Нобелівської премії, який відкрив ВІЛ © 24 канал
Французький учений був противником щеплень від Covid.

Французький вчений Люк Монтаньє, який отримав Нобелівську премію в галузі медицини за спільне відкриття вірусу ВІЛ, що викликає СНІД, помер у віці 89 років, повідомив у четвер мер паризького передмістя, куди його було госпіталізовано.

Монтаньє помер у вівторок в американській лікарні в Нейі-сюр-Сен на північний захід від центру Парижа, повідомив AFP мер Жан-Крістоф Фромантен.

Монтаньє розділив Нобелівську премію з фізіології та медицини 2008 року зі своєю колегою Франсуазою Барре-Сінуссі за «відкриття вірусу імунодефіциту людини» (ВІЛ), що викликає СНІД.

Але в наступні роки наукова спільнота відсунула його на другий план, оскільки він зайняв позиції, які вважалися дедалі дивакуватими, особливо проти вакцин.

Його статус ізгоя лише посилився під час пандемії Covid-19, коли він заявив, що вірус був створений у лабораторії та що вакцини несуть відповідальність за появу штамів.

"Сьогодні ми віддаємо належне вирішальній ролі Люка Монтаньє у спільному відкритті ВІЛ", - заявили в асоціації Aides, яка виступає проти СНІДу.

«Це був фундаментальний крок уперед, але, на жаль, за ним було кілька років, протягом яких він віддалився від науки, факт, який ми не можемо приховати», — йдеться у повідомленні.

Монтаньє зробив ключове відкриття в області ВІЛ на початку 1980-х років, коли кількість випадків захворювання на СНІД почала стрімко зростати, а у інфікованих людей було мало шансів на виживання.

Його результати заклали основу для лікування СНІДу, розпочатого через 15 років, яке дозволить пацієнтам жити майже нормальним життям, незважаючи на хворобу.

За відкриттям була довга суперечка між Монтаньє і командою американського дослідника Роберта Галло про те, чия роль була важливішою. Зрештою, вони зійшлися на думці, що француз виділив вірус, а американець встановив його прямий зв'язок зі СНІДом.

Подальші розбіжності виникли, коли Монтанье почав захищати теорії, дискредитовані в науковому співтоваристві, такі як теорія «пам'яті води», яка грає роль у гомеопатичному лікуванні.

Його позиція проти щеплень від Covid, хоч і підвищила його громадський авторитет під час пандемії, також не знайшла підтримки серед учених.

Видатний вірусолог Дідьє Рауль, який сам був усунений від дослідників через свої погляди на лікування Covid, похвалив Монтаньє за «оригінальність» та «незалежність».

Єдина негайна реакція уряду президента Еммануеля Макрона виходила від міністра досліджень Фредерік Відаль, яка висловила свої співчуття сім'ї Монтаньє, але не згадала про його нещодавні наукові позиції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі