Вчені знайшли більш вірулентний різновид ВІЛ

Поділитися
Вчені знайшли більш вірулентний різновид ВІЛ Знайдено більш вірулентний варіант ВІЛ © Громадське
За словами дослідників, варіант з'явився не менше 30 років тому.

Група вчених під керівництвом Кріса Вайтмана з Оксфордського університету, які спостерігали за учасниками великого дослідження BEEHIVE, виявила групу осіб, заражених незвичайним варіантом вірусу імунодефіциту людини. У крові було більше вірусних частинок, а число Т-клітин падало швидше, ніж в інших пацієнтів. Дослідники дійшли висновку, що перед ними більш вірулентний різновид ВІЛ, повідомляє N+1.

Проєкт BEEHIVE слідкує за здоров'ям ВІЛ-інфікованих із виявленим на ранніх стадіях зараженням. Вчені помітили 17 пацієнтів із підвищеним вірусним навантаженням: 15 із них жили в Нідерландах, один у Швейцарії, ще один – у Бельгії. У всіх з них дослідники знайшли один варіант вірусу, В. Пізніше в нідерландській базі даних знайшли ще 92 носії цього ж варіанта.

У носіїв нового варіанту вірусних копій було приблизно в 3,5 рази більше, ніж у інших ВІЛ-інфікованих. А CD4-позитивних Т-клітин - основної мішені для вірусу - у них було менше вже на момент встановлення діагнозу, і число їх знижувалося швидше, ніж у носіїв «звичайного» ВІЛ. Критичною вважається позначка 350 клітин на кубічний міліметр — навіть якщо в цей момент розпочати терапію, можливі ускладнення. Цю позначку ВІЛ-інфіковані зазвичай проходять за кілька років, а носії нового різновиду B, за підрахунками авторів статті, мали пройти за 9 місяців.

Водночас, жодних відмінностей щодо смертності у пацієнтів із різними варіантами дослідники не помітили. Ймовірно, це пов'язано з тим, що носії нового варіанту раніше розпочинали лікування, без чого ризик померти був би вищим.

Але вчені укладають, що цей різновид вірусу є більш вірулентною, свою основну мету, Т-клітини, вона руйнує швидше, ніж зазвичай.

Можна було б припустити, що новий варіант з'явився під тиском ліків, але вчені знайшли одного носія нового варіанту, який отримав свій діагноз ще 1992 року, на 10 років раніше, ніж інші пацієнти у базі даних. У геномі вірусу з його зразка знайшлися багато мутацій, характерних для варіанта 2000-х років. Це означає, що еволюція у бік підвищеної вірулентності розпочалася ще до 1992 року – і до появи ефективної терапії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені виявили два механізми, які дозволили ВІЛ-інфікованим людям упродовж тривалого часу контролювати вірус без прийому препаратів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі