Польща наполягає на зміні газової директиви ЄС для ускладнення будівництва "Північного потоку-2"

Поділитися
Польща наполягає на зміні газової директиви ЄС для ускладнення будівництва Польща вимагає, щоб морські газопроводи в ЄС підпорядковувалися європейському законодавству © gazeta.ru
Варшава вважає, що посли ЄС повинні приступити до практичної частини питання вже в червні.

Польща вимагає від Європейського Союзу прискорити роботу над змінами газової директиви ЄС з метою ускладнення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Згідно з новим документом, будівництво і функціонування газопроводів, що пролягають морським шляхом, повинні регулюватися законодавством Євросоюзу, повідомив заступник міністр енергетики Польщі Міхал Куртика в ефірі "Польського радіо" в неділю, 17 червня.

За словами Куртики, посли Євросоюзу повинні приступити до практичної частини питання вже в поточному місяці.

У листопаді 2017 року Європейська Комісія запропонувала зміни в газовій директиві ЄС. Проте головуюча в ЄС Болгарія обмежилася зустрічами експертів. З 1 липня головуватиме в Евросюзе буде Австрія.

"Країна-президент повинна поводитися нейтрально. Ми будемо нагадувати, що управління діяльністю ЄС має бути прозорим і викликати довіру", - підкреслив Куртика.

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Фінляндія також погодила будівництво "Північного потоку-2".

Система "Північний потік-2" складається з двох паралельних гілок трубопроводу, пропускною здатністю близько 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі