Тож якщо Польща хоче зберегти за собою цю посаду, їй варто підтримати перепризначення Дональда Туска на другий термін.
Про це повідомляє Rzeczpospolita. Грибаускайте зауважила, Саріуш-Вольський, на кандидатурі якого наполягає Варшава, не може конкурувати з Туском.
"Не буду говорити про так званого конкурента, тому що він не може бути конкурентом. Я скажу про умови. Головою Європейської ради обирають чинних або колишніх голів уряду. Ця посада не закріплена за тією чи іншою країною і не передається у спадок", - сказала президент Литви.
Вона зауважила, що якщо через опір Польщі нинішній голова Ради ЄС не буде переобраний, може так статися, що його місце займе взагалі не польський кандидат.
У свою чергу, прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло на саміті заявила, що Варшава проти призначення Туска на другий термін.
"Ми не згодні з тим, щоб сила брала гору над правилами. А згідно з ними, кандадат не може стати президентом Європейської ради без згоди країни, з якої він походить", - сказала Шидло.
Нагадаємо, що сьогодні, 9 березня, на саміті ЄС в Брюсселі лідери союзу повинні обрати нового президента Європейської ради. Більшість країн-учасниць підтримують кандидатуру екс-прем'єра Польщі Дональда Туска, який зараз обіймає цю посаду. Однак Варшава проти його кандидатури і пропонує замінити його польським євродепутатом Яцеком Саріуш-Вольським. ЗМІ повідомляли, що це може бути пов'язано з особистим конфліктом між Туском і лідером правлячої у Польщі партії "Право і Справедливість" Ярославом Качинським.