У Білому домі заявили, що це сталося за розпорядженням Трампа. А обвидві партії схвалили і похвалили президента за посилення політики, пише Financial Times.
"Адміністрація Трампа зробила правильне рішення, продемонструвавши Кремлю, що його дестабілізуюча і злісна активність по всьому світі буде мати наслідки"6 - сказав демократ з Комітету Сунату з закордонних справ Бен Кардін.
Але деякі зовнішньополітичні експерти і політики кажуть, що масштабне видворення нічого не змінить у великій грі. Воно лише вказує на неоднозначний підхід американського президента до Росії.
Колишні американскі чиновники кажуть, що Трампа притиснуло ого оточення, яке наполягало на необхідності підтримати найдавнішого американського союзника Велику Британію після того, як Москва отруїла екс-шпигуна Сергія Скрипаля в Солсбері.
"Якщо були будь-які ілюзії, що США ніяк не висловлять солідарність після атаки проти Британії, то тепер вони розвіяні", - вважає експерт National Interest Дімітрі Сімес.
"Але видворення - це не політика, це маніфестація солідарності", - додав він.
Драматична висилка дипломатів може спричинити обміни в дусі "око за око". Але вони не дотягуються за значенням до жорстких каральних дій, таких як відключення Москви від міжнародної фінансової системи чи накладання санкцій на російський Центробанк.
За словами Сімеса, російські чиновники видихнули з полегшенням, коли Трамп привітав Путіна з перемогою на "виборах". Але при цьому вони говорять, що політика США щодо Росії лишається незрозумілою.
"Я б не назвав американський підхід до Росії м'яким, але він непослідовний. Не думаю, що адміністрація спроможна розробити систематичний міжвідомчий підхід на чолі з президентом", - вважає Сімес.
Адміністрація Трампа останнім часом зробила кілька жорстких кроків у відносинах з Кремлем. Зокрема, вона вирішила передати Україні зброю, а також посилити військову підтримку для союзників по НАТО для стримування амбіцій Кремля. Крім того, національна політика в сфері безпеки зосереджена на протидії загрозам з боку Росії. Але в той час, як чиновники називають американо-російські відносини найгіршими з часів Холодної війни, Трамп дуже рідко критикує Путіна. Він навіть називає розслідування втручання Росії у американські вибори "полюванням на відьом".
За словами голови Eurasia Group Кліффа Купчана, постійні кадрові зміни також не дозволяють зрозуміти політику Трампа щодо Росії. Адже розбіжності між президентом і його командою впродовж останніх шести місяців дуже помітно зростали.
"На мою думку, Трамп нерозумно намагався довести, що зараз нібито є велика можливість відновити співпрацю і довіру між двома країнами. Події ж знову і знову демонструють, що він відірвався від реальності", - вважає колишній директор з питань Росії в Раді національної безпеки Ендрю Вайс.
У понеділок, 26 березня, США оголосили про намір вислати 60 російських дипломатів у зв'язку зі справою про отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки в британському Солсбері та закрити російське консульство в Сіетлі, на що виділили тиждень часу.
США стали однією із 24 країн, які погодилися на знак солідарності з Великобританією вислати представників дипломатичних установ Росії. Загалом 140 дипломатів мають повернутися на батьківщину в РФ.
Влада РФ заявила, що буде керуватися принципом взаємності у питанні відповіді на вислання російських дипломатів з країн Євросоюзу, США, Канади та України. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що остаточне рішення про дії у відповідь прийме Володимир Путін.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".