Згідно з прогнозами, шанси Трампа на перемогу на виборах президента США продовжують знижуватися. Опоненти американського президента Дональда Трампа активно критикують його суперечливі політичні рішення. Рік тому світ отримав доступ до запису телефонного дзвінка, в якому президент Трамп тиснув на український уряд, щоб той допоміг йому знайти «компромат» на свого опонента Джо Байдена. Також, згідно зі стенограмою цього дзвінка, Трамп фактично просив Київ «підтримати деякі його політичні інтереси» в обмін на американську військову допомогу, необхідну для захисту України. Наприкінці минулого року президенту Трампу навіть було оголошено імпічмент за зловживання владою, пише The New York Times.
Цілком ймовірно, що це не був унікальний випадок, коли особисті пріоритети Трампа впливали на американську зовнішню політику. У міру наближення президентських виборів у США 2020 року, Трамп все частіше керувався власними інтересами, приймаючи політичні рішення. Результатом стало те, що світ почав втрачати «довіру до Америки».
Сфера національної безпеки ґрунтується саме на довірі. Міжнародні дипломати зазвичай витрачають багато часу, щоб налагодити довіру між країнами, розробляючи послідовну стратегічну політику.
Деякий час «ця практика тривала» і за президентства Трампа. Американські військові офіцери, дипломати та члени розвідувального співтовариства дотримувалися поміркованості.
Але все частіше президент США та його лояльні представники уряду почали дещо негативно впливати на помірковані політичні рішення.
У березні 2018 року Трамп видав розпорядження, в якому стверджувалося, що позиція США полягає в тому, щоб підтримувати Україну та захищати її від будь-якого зовнішнього впливу, який загрожує миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності країни.
Але в реальності, Трамп зосередився на власних інтересах та бажанні знову здобути перемогу на президентських виборах, при цьому, чинив тиск на український уряд.
Внаслідок політики Трампа значно погіршилися відносини США та Китаю. Дональд Трамп досить часто ігнорує своїх професійних радників.
Головною метою Трампа стало переобрання на виборах президента США.
Американський президент став посередником у налагодженні дипломатичних відносин між ОАЕ та Ізраїлем, що також мало б покращити його шанси на перемогу на виборах. Але досить серйозним ударом для репутації Трампа стала оприлюднена інформація про те, що він протягом тривалого часу не сплачував податки.
Попередники Трампа також іноді приймали рішення та укладали угоди, які відповідали їхнім політичним інтересам. Але ці угоди, як правило, узгоджувалися із заявленою політикою Америки та інтересами американців.
Однак, проблема в тому, що занадто часто інтереси Трампа суперечать інтересам США.
Загалом, Дональд Трамп є досить непередбачуваним у питаннях зовнішньої політики, що негативно впливає на ставлення міжнародної спільноти до США. Адже лідерам інших країн важко спрогнозувати зовнішньополітичні рішення американського президента, а це може ускладнювати співпрацю США з деякими країнами-союзниками, резюмує NYT.
Раніше повідомлялося, хто «переміг» на президентських дебатах: Трамп чи Байден?