Politico: Олланд пояснив наміри «радикально раціонального» Путіна у війні з Україною

Поділитися
Politico: Олланд пояснив наміри «радикально раціонального» Путіна у війні з Україною © kommersant.ru
Олланд застеріг, що замість Німеччини і Франції цього разу посередниками на переговорах між Києвом і Москвою спробують стати Туреччина і Китай.

Владімір Путін - «радикально раціональний» лідер, який робить ставку на те, що країни Заходу втомляться підтримувати Україну у війні і погодяться на переговори, які призведуть до закінчення конфлікту на вигідних для Росії умовах.

Про це сказав колишній президент Франції Франсуа Олланд в інтерв’ю для Politico. Олланд обіймав найвищу посаду в французькій державі з 2012 до 2017 року. І в нього багатий особистий досвід контактів з Путіним. Зрештою, в 2014 році, коли Росія анексувала український Крим, він разом з канцлером Німеччини Ангелою Меркель вів переговори з російським лідером в рамках так званого «Нормандського формату». Але тоді діалог виявився безплідним. Виявилося, що Путін розуміє лише мову сили. Він ставив під сумнів всі подальші спроби налагодити діалог включно з неоднозначними зусиллями нинішнього президента Франції Еммануеля Макрона.

«Путін радикально раціональна людина або раціональна радикальна, як вам більше подобається. У нього є свої судження. І в цих рамках він готовий застосувати силу. Він здатен зрозуміти лише ту динаміку сили, яку ми можемо йому протиставити», - пояснив Олланд, відповідаючи на питання, чи може Росія наважитися розширити війну за межі України.

З наближенням річниці російського широкомасштабного вторгнення в Україну експрезидент Франції додав, що Путін спробує «консолідувати свої завоювання, щоб стабілізувати конфлікт, сподіваючись, що громадська думка втомиться, що європейці будуть боятися ескалації, на цьому етапі він підніме перспективу переговорів». Однак, на думку Олланда, на відміну від попередніх дипломатичних зусиль, коли Париж і Берлін брали участь в переговорах з Путіним, цього разу роль посередників спробують взяти на себе Туреччина і Китай. А це «нікого не заспокоїть», - сказав експрезидент Франції.

Макрон, який в уряді Олланда був міністром економіки, теж спробував свої сили в дипломатії з Росією. Він провів численні особисті розмови з Путіним перед і після початку російського вторгнення в Україну. Але ці контакти не дали жодних результатів і лише спровокували критику з боку України і країн Східної Європи, яким також не сподобалося, коли Макрон почав говорити про «гарантії безпеки» для Росії після завершення війни.

Олланд відмовився критикувати свого наступника за його контакти з Путіним. Втім, він зауважив, що розмови з російським автократом мали сенс до початку вторгнення, «щоб позбавити його будь-яких аргументів і виправдань». Але коли закінчився «короткий період невизначеності» після початку вторгнення, «питання про корисність діалогу, на жаль, було зняте».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі